Портал "Знай.uа" зібрав п'ять несподіваних фактів про феєрверки. Безсумнівно, вони є незамінними атрибутами новорічних свят, перетворюючи небо в яскраву палітру фарб.

1. Для створення феєрверку треба добре розбиратися в хімії. Селен забарвлює безбарвне газове полум'я в блакитний колір, натрій – в жовтий, а калій – фіолетовий. У феєрверках типу ракет використовують магній. Він може горіти в чистому вигляді.

2. Феєрверки, безсумнівно, можуть бути небезпечними для життя. Як ви думаєте, що зробив домоправитель принца Конде після вечері, на якому принц брав Людовика XIV, якщо врахувати, що не вистачило жаркого, феєрверк не вдався, а вночі постачальники не привезли до сніданку свіжого улову? Правильно, він покінчив життя самогубством.

Популярні новини зараз

Вагітна Катерина Осадча вбралася у "наречену": хоче встигнути до пологів

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Дружина Холостяка Микити Добриніна Даша Квіткова зізналася, чому не хрестила сина у церкві: "Батюшка дозволив"

Повна протилежність Ані Лорак: протеже Святослава Вакарчука Христина Соловій зізналася, чому ніколи не співатиме російською

Показати ще

3. Одним з найневдаліших в історії був феєрверк на весілля Людовика XVI та Марії-Антуанетти. З-за того, що всі хотіли подивитися на небачене видовище, яке супроводжувалося, до того ж, безкоштовним частуванням, почалася тиснява, в якій загинуло багато людей. Коли через 23 роки короля і королеву стратили, деякі говорили, що це не дивно: ще в день їх весілля було знамення.

4. Самий барвистий феєрверк, вироблений за наказом Петра I, тривав тиждень. Саме так було зазначено настання нового століття. Феєрверки були полум'яною пристрастю Петра I.

5. Одним з найбільш трудомістких в підготовці був феєрверк, влаштований в день народження імператриці Анни Іоанівни було праця 2000 осіб протягом 10 тижнів.

Раніше портал "Знай.uа" розповів про цікавих міфах про пиво.