Нещодавно в Альпах вдалося зняти на відео рідкісне явище погоди – так звану "дощову бомбу". Про це повідомляє портал Meteoprog.

Відомо, що 27-річний житель Швейцарії Пітер Майєр, відпочиваючи у готелі в Австрії, зафіксував надзвичайний і рідкісний метеорологічний феномен – мікропорив.

На відео видно, як раптова гроза призвела до того, що на Мільштатське озеро в Альпах випало три тонни води.

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Кабмін звільнив від мобілізації 133 "важливі" структури: люди назвали це "офіційною війною для бідних" Обмеження водопостачання: українці можуть залишитись без життєво важливої ​​послуги
Показати ще

Відомо, що "дощова бомба", або мікропорив – дуже локалізований низхідний потік повітря, що викликає сильні прямолінійні вітри, що розходяться, біля земної поверхні. Існує два типи мікропоривів, "сухі" та "вологі", що розрізняються за механізмом утворення. Швидкості низхідного потоку становлять 15-20 м/с (максимально зареєстровано 30 м/с), швидкість приповерхневих вітрів – 50 м/с на відстані до кількох кілометрів. Тривалість мікропориву – кілька хвилин, хоча вітри максимальної швидкості існують лише кілька секунд. Через дуже швидкі вітри та великі градієнти вітру біля поверхні, мікропориви досить небезпечні, особливо для авіації. Але через раптовість і невеликі масштаби мікропоривів, їх дуже важко прогнозувати.

Знай.ua нагадує, що в інтернеті з'явилися кадри вивезення з території України цілого ешелону лісу, масштаби вирубки якого в останні роки зросли.

Відповідне відео опубліковано на сторінці Evhen в Twitter.

"Український БезЛіс. І таки вагони йдуть три рази в день, сім днів на тиждень", - йдеться в повідомленні.

Тим часом на Прикарпатті розпочалася велика повінь. Це сталося через незаконний видобуток бурштину та вирубки лісу, які руйнують породи. Серез це, велика вода з гір затоплює села і міста. Відео великої повені виклав паблік "Диванний сектор" у Facebook.

"Буде цікаво, як підуть під землю села бурштинових "старателів". Розенблату все одно, на землі обітуванну змиється, а от що дурні і жадібні українці будуть робити?", - пишуть у паблике.