На Прикарпатті розпочалася велика повінь. Це сталося через незаконний видобуток бурштину та вирубки лісу, які руйнують породи. Серез це, велика вода з гір затоплює села і міста. Відео великої повені виклав паблік "Диванний сектор" у Facebook.

"Буде цікаво, як підуть під землю села бурштинових "старателів". Розенблату все одно, на землі обітуванну змиється, а от що дурні і жадібні українці будуть робити?", - пишуть у паблике.

Внаслідок вирубування лісів у Карпатах з'явилася масштабна повінь у західних областях України. За останні 40 років зникла значна частина лісового покриву, а тому українські Карпати не здатні утримувати вологу. Вода, яка дуже швидко стікає в долини, створює масштабні екологічні лиха.

В Україні ліс вирубується від початку 60-х років минулого століття. Кілька років тому, після катастрофічних повеней на Закарпатті Верховна Рада так і не спромоглася затвердити законопроект про заборону вирубання лісу.

Популярні новини зараз

Настя Каменських зізналася в проблемах із зайвою вагою і показала фото: "Багато років соромилася"

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Оля Полякова поділилася ідеальним блюдом для тих, що худнуть: ПП-млинці зі шпинатом під соусом бешамель

Лікар показав українцям, як заражається більшість людей: "Антитіла не назавжди"

Показати ще

Для чиновників ліс це дохід, місцевим жителям збройних пилорамами - засіб для виживання або спосіб збагачення. У невеликому селі може бути більше 20-30 законних пилорам, і всіх цікавить тільки одне - заробіток, нікому не цікава тема збереження лісу.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" в Україні вже давно сформувалася "чітка модель" того, як вирішувати питання незаконного видобутку бурштину. Цю інформацію повідомив під час прес-конференції у Вінниці президент України Петро Порошенко.

За словами президента, північ Рівненщини не страждає від незаконного видобутку бурштину.

"Не страждає, по-перше. По-друге, якщо ви поїдете і запитайте у людей, які там працюють з Рівненщини, вони всі будуть захищати своє право видобувати бурштин. Запитаєте, вони за те, щоб припинити, чи ні. Це треба впорядкувати. Чия це відповідальність? Відповідних ліцензованих органів, які повинні впорядкувати, забезпечити природоохоронні заходи", - заявив Порошенко.

Нагадаємо, у Рівному правоохоронці вилучили близько 140 кг незаконно видобутого бурштину, вартість якого оцінюється в один мільйон гривень.