Зі свята Світлого Воскресіння Христового почався Світлий тиждень, що триватиме в цьому році до Червоної гірки – 15 квітня. Великодній тиждень вважається найбільш радісним у році для християн і має особливе значення. 11 квітня всі православні християни відзначають Світлу середу. Ознайомтеся з інформацією про традиції Світлої середи Світлої седмиці.

Так як Великий піст підійшов до кінця, у Великодній тиждень знімаються обмеження на вживання продуктів тваринного походження. Однак це не єдина традиція Світлого тижня.

Як відомо, молоді люди у великодній тиждень загравали один з одним, веселилися. Крім того, в цей час прийнято відпочивати, ходити в гості, радіти життю, знаходити привід для веселощів і вітати один одного, кажучи: «Христос Воскрес — Воістину Воскрес!».

По середах "Великодніх святок" багато селян влаштовували танці і веселощі. І дорослі, і діти збиралися "на музику", щоб проводити святки. Ці три дні Великоденских свят були щасливим часом гостювань, молодіжних ігор та забав. Дорослі шукали в ці дні квіти рясту (ряст), а знайшовши – топтали їх примовляючи: "Щоб і на той рік діждать рясту топтати".

Також у народі середа завжди вважалася саме жіночим днем. В цей день незаміжні дівчата ворожили на судженого, здійснювали привороти і проводили ритуали на залучення любові. Після цього вони виходили на вулицю в надії зустріти майбутнього чоловіка.

Раніше в деяких місцях із вівторка, а частіше з середи дівчата починали водити хороводи, тому середовище називалася «хороводниця». Хороводи тривали з цього дня вечорами до Трійці.

Якщо по дорозі додому зустріти бідну людину, то не можна відмовляти їй в допомозі. Нагодуйте її або допомогти їй грошима, але натомість попросіть, щоб вона помолилася за ваших покійних рідних.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що з Великодньої неділі, 8 квітня, в Україні почне стрімко теплішати. Тепло буде продовжувати рухатися з заходу на схід, а температура повітря ще в середньому підвищиться на 2-3 градуси.