13 квітня всі православні християни відзначають святкування на честь ікони Божої Матері "Живоносне джерело". В минулому році ця подія припала на 21 квітня. У цей день рекомендується здійснювати особливі дії, щоб протягом усього року добре жилося. Відповідно, заборонено сидіти на дивані і нічого не робити. Давайте розберемося, у чому справа.

У цей день звершується мале освячення води з пасхальним хресним ходом. Велике освячення води відбувається тільки один раз на рік — на свято Хрещення (Богоявлення).

Історія

Згідно з переказами, в V столітті недалеко від Константинополя перебував гай, присвячений Пресвятій Богородиці. В гаю з давніх пір перебувало джерело, прославлене чудесами, який із часом заріс чагарником і тіною.

Одного разу, майбутній імператор, а тоді мало ще відомий воїн Лев Маркелл, зустрів у гаю сліпого мандрівника, який збився зі шляху. Воїн допоміг втомленому мандрівнику влаштуватися в тіні, а сам пішов шукати для нього воду.

В пошуках води, Лев почув голос Богородиці, яка говорила знайти заросле джерело і помазати тіною очі сліпому. Коли Лев виконав повеління, сліпий одразу ж прозрів і прославляючи Божу Матір відправився до Константинополю.

Незважаючи на те, що історія зберегла точну дату події явища Богоматері маловідомому тоді воїну, святкування іконі встановлено здійснювати в п'ятницю першого тижня Святої Пасхи, коли святкується оновлення Константинопольської церкви і згадуються великі чудеса, які сталися в цьому храмі.

Живоносне джерело

Багато чудес пов'язано з чудодійним джерелом Богородиці. Легенда свідчить, що один фессалієц із молодості відчував сильне бажання відвідати "Живоносне джерело". І коли, нарешті, йому вдалося відправитися в шлях, по дорозі він тяжко захворів.

Відчуваючи наближення смерті, фессалієц попросив своїх супутників, щоб вони відвезли тіло до Живоносного джерела, і там возлили на нього три посудини з водою і тільки після цього поховали.

Бажання було виконано, і як говорить легенда, у Живоносного джерела фессалієц воскрес. Він прийняв чернецтво і в благочесті провів останні дні життя.

Про що просять

Перед іконою Божої Матері "Живоносне джерело" моляться про лікування фізичних нездужань і позбавлення душевної немочі, особливо люди похилого віку.

Дивіться сюжет про свята