Народне свято Терентій Маревний відзначається 23 квітня 2018 року (за старим стилем – 10 квітня). У православному церковному календарі це дата вшанування пам'яті мучеників Терентія Африканського (Карфагенського), Петрійського. Назва «Маревний» пов'язана з висхідним у мареві сонцем – давньою прикметою, за якою пращури судили про родючості майбутнього сезону.

Історія свята

Святий Терентій жив у III столітті в Африці. Після того як імператор-язичник Декій видав указ про обов'язкове принесенні жертв ідолам, він та його дружина відмовилися це робити. Правитель Африки Фортуніан наказав ув'язнити Терентія і трьох його друзів. Спроба примусити інших ув'язнених до зречення від християнства не увінчалася успіхом. Коли їх привели до язичницького храму, і правитель особисто запропонував принести дари ідолам, мужні мученики закликали на допомогу Бога. В ту ж хвилину ідоли захиталися, і капище зруйнували. Фортуніан побачив це, розгнівався і наказав усіх обезголовити.

Після цього правитель віддав наказ привести Терентія і його друзів. Він показав їм убитих і в останній раз запропонував зректися християнської віри. Мученики в черговий раз відмовилися. Їх морили голодом, напускали на них змій. Господь послав до них ангела, який звільнив мучеників від кайданів, угамував їх голод і відгородив від гадів. Фортуніан зрозумів, що він програв цей бій і наказав обезголовити мучеників.

Традиції та обряди свята

До цього часу встановлюється тепла погода, яка перетворює танучий сніг на брудне чавкающее місиво. З цієї причини день називають «невиїзним», що значить «в далеку дорогу краще не вирушати».

Популярні новини зараз

45-річна Могилевська кардинально змінила стиль, українці оцінили: "Неймовірні образи"

Кума Дзідзьо Цибульська повелася на розіграш матері: "Як запхати велику…"

Помер найстаріший актор світу Норман Ллойд, йому було 106

Молитва про зцілення від хвороби: сильні слова, які вилікують від недуги

Показати ще

За народним повір'ям, на Терентія Маревного дружина, що сгрішила повинна обов'язково покаятися. Але це не потрібно сприймати як універсальний засіб. Прощено буде тільки та, яка щиро кається в скоєному гріху, бажає налагодити відносини з чоловіком і відновити мир в родині.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що щорічно відзначається глобальне свято — Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day). Свято було засновано на 63-й сесії Генасамблеї ООН у 2009 році (резолюцією № A/RES/63/278, співавторами якого виступили понад 50 держав-членів ООН) і відзначається, починаючи з 2010 року, 22 квітня.