У неділю, 27 травня православні відзначають свято Святої Трійці. У цьому році воно випало на останню неділю весни. Здавна в цей день вперше після Великодня читається молитва "Царю Небесний".

Молитва До Пресвятої Трійці

Пресвята Тройце, помилуй нас;
Господи, очисти гріхи наша;
Владико, прости беззаконня наша;
Святий, завітай і зціли немочі наша, імен Твого ради.

Господи, помилуй. Господи, помилуй. Господи, помилуй.
Слава Отцю і Сину і Святому духу і нині і повсякчас і на віки віків.

Трисвяте

"Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас" (читається тричі, кожен раз - з хресним знаменням і поясним поклоном).

Популярні новини зараз
Хоробрі іранські жінки поставили на вуха всю країну: режим палає, заворушення охопили міста Сергій Притула "розчавив" путіна, як комашку і розклав усе "по поличках": "Ботоксна ср*ка" 36,6 грн чи 50 грн: в НБУ попередили, чого чекати від курса долара у найближчі місяці Більше не треба стояти у чергах та запасатися: сіль знизилася в ціні, скільки коштує кілограм
Показати ще

Цю молитву треба читати три рази на честь трьох Осіб Святої Трійці. Її ще називають "Трисвяте", або "Ангельська пісня".

Зазначимо, що християни стали вживати цю молитву після 400 року, коли сильний землетрус в Константинополі зруйнував будинки та селища і народ разом із імператором Феодосієм II звернувся до Бога з молитвою. Так як в цій молитві слово святий повторюється тричі, то вона і називається "Трисвяте".

Молитва Господня

"Отче наш, Іже єси на небесах! Нехай святиться ім'я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, яко на небеси і на землі. Хліб наш насущний даждь нам днесь; і прости нам борги наша, якоже і ми залишаємо боржником нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукаваго".

Ця молитва називається Господнею, тому що її дав Сам Господь Ісус Христос Своїм учням, коли вони просили Його навчити, як їм молитися. Тому ця молитва - найголовніша молитва для всіх.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що в День святої Трійці прийнято прикрашати будинки і храми свіжими гілками берези, липи, квітами і травами, дівчата плетуть вінки і водять хороводи. Перед Трійцею роблять генеральне прибирання – в саме свято прибиратися, шити і прати не можна.

У батьківську суботу - день, що передує Трійці, - прийнято відвідувати кладовища, приводити в порядок могили і поминати покійних. Також у суботу йдуть в храм, подають записочки з іменами близьких померлих і молитися за упокоєння їхніх душ. Якщо немає можливості в ці дні відвідати храм і цвинтар, можна помолитися за упокій душі близьких вдома.