Вчені розгадали ще одну загадку природи, яка впливає на життя на планеті.

Всього кілька років тому науковий світ сприймав гіпотезу про існування підземного океану, як божевілля. Вчені вважали, що у зв'язку з тим, що на глибині декількох десятків кілометрів під землею спостерігаються дуже високі температури, жоден водоймище не зміг би проіснувати довго. Вода просто випарувалася б. Про це пише видання "The Koz Times".

Однак недавнє відкриття повністю довело, що кругообіг води на Землі виглядає набагато складніше, ніж ми собі це уявляємо. Це може мати колосальний вплив на існування планети в цілому.

Видання повідомляє, що ще на початку цієї весни група російських вчених висунула гіпотезу про існування підземного океану. Сприйнята спочатку як безумство, незабаром теорія отримала цілком реальні докази.

Популярні новини зараз

Українку відокремили від чоловіків у церкві через "традицію": "Не можна, щоб жінки відволікали"

Справжні імена та прізвища Дантеса, Саніної, Джамали, Тіни Кароль: Камалія "порвала" всіх

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Показати ще

Вчені припускають, що підземний океан сформувався ще на початкових етапах розвитку планети. За великим рахунком, величезне водоймище наповнений не водою, а мінералом, званим брусіт.

Вчені в достатку виявили брусіт – мінерал, що на 79% складається з води. Раніше вчені були невпевнені, що в земній мантії можна знайти брусіт. Вважалося, що потрапивши на глибину з верхніх шарів, він негайно розпадається на складові компоненти. Вченим вдалося довести, що розкладаючись мінерал створює нову, більш стійку форму.

Знайдений глибоко під землею різновид брусіта здатен витримати неймовірно високу температуру і величезний тиск. Дослідження за допомогою спеціального програмного забезпечення показало, що нова форма мінералу повільніше повертає воду з глибин землі до поверхні, утримуючи рівень океану на звичній позначці. Але на даний момент вчені просто не розуміють, як саме вода повертається назад. Підкреслюється, що таких схем в звичному нам всесвіті просто не існує.

Геологи навіть не можуть уявити, наскільки насправді великий підземний океан. Якщо ж мантія нашої планети всього на 3% складається з брусита, то океан буде охоплювати всю Землю, а глибина його складеє кілька кілометрів.

Підкреслюється також, що це абсолютно неймовірне у нинішній науковій парадигмі явище — з таким же подивом, наприклад, вчені зустріли б звістку про реальність теорії порожньої Землі.

Як раніше повідомляв портал "Знай.иа"на дні океану знайшли таємничі поховання. Люди, поховані на дні океану, були мисливцями-збирачами.