2 квітня православні християни відзначають перший день Страсного тижня, найбільш значимого в році для кожного вірянина - Страсний, або Великий понеділок.

Відзначається, що в перший день Страсного тижня найкраще поменше думати про себе і власні негаразди.

Що можна робити на свято

Згідно з традицією, у Страсний понеділок треба молитися. У цей день важливо згадати пророцтво Спасителя про ті страждання, які його чекали попереду. Подумати можна також про те, що після випробувань Ісуса чекало позбавлення, щоб наповнитися надією.

Популярні новини зараз
ПриватБанк мовчки закриває рахунки клієнтів, погашаючи "залишками" кредити: що відбувається Черги — не проштовхнешся? АТБ оголосили суперакцію зі знижкою в 50%, але є нюанс Двійник володимира путіна зганьбив діда в Маріуполі і забув щелепу: "Бабуся без зубів" Головне за ніч, 18 березня: загибель зірки "Голос країни", українці без пенсії до 65, шалені комісії "Нафтогазу" та скасування податків
Показати ще

Зміст молитов сьогодні в роздумах про істинне призначення душі. Також у Страсний понеділок подумай про те, що сенс існування в тому, щоб вміти прощати і просити пробачення, допомагати ближнім і вірити в Бога навіть у найскладніші часи.

Що ще можна робити в перший день Страсного тижня? На Страсний понеділок можна запланувати собі невеликі справи по дому: наведення затишку і спокою стосується не тільки душі, але й житла. Дрібний ремонт дуже навіть вітається у цей день.

Чого не можна робити на свято

Якщо раптом не дотримувався Великий піст, постарайся уникати молочного, м'яса, яєць та здоби аж до Великодня 2018. За традицією, у Страсний понеділок категорично не можна вживати алкоголь.

У перший день Страсного тижня після Вербної неділі та дні, що залишилися, не можна розважатися і навіть думати про задоволення. Краще, якщо в цей день ти допоможеш комусь, кому живеться важче.

При цьому не можна сваритися не тільки в перший день Страсного тижня: всю Велику седмицю брехня, заздрість, образи і злість неприпустимі.

Крім того, обряди хрещення і вінчання у Страсний понеділок не проводяться.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що в цьому році Страсний тиждень або Страсна седмиця доводиться з 2 по 7 квітня. Потім українці будуть відзначати головне церковне свято - Великдень 8 квітня.

Під час Страсного тижня діє тільки досада щодо їжі, а також правил Великого посту. Так, 2-5 квітня - «сухі» дні, можна їсти лише хліб, овочі і фрукти; 6 квітня - повне утримання від їжі, 7 квітня - гаряча їжа, але без олії.