Згідно з даними ООН 11 липня 1987 року населення нашої планети було близько 5 мільярдів чоловік — цей день назвали Днем п'яти мільярдів (Five Billion Day). Однак буквально через два роки, в 1989 році ООН заснувала міжнародне свято — Всесвітній день народонаселення (World Population Day), який тепер все людство відзначає 11 липня.

Цікаві факти про населення Землі

Через швидке зростання населення в світі в 1960-х роках ООН почала серйозно турбуватися. Вся справа в тому, що кількість людей на Землі з 1960 по 1999 р. збільшилася більш ніж удвічі, подолавши в жовтні 1999 року відмітку в 6 мільярдів. Так, в 20 річницю Дня п'яти мільярдів світове населення було вже близько 6,7 мільярда людей.

За даними ООН щорічний приріст світового населення становить 83 мільйони чоловік. У той же час усереднені дані за прогнозами свідчать, що до 2030 року на Землі будуть проживати 8,6 мільярда людей, до 2050 – 9,8 мільярда і 11,2 мільярда людей до 2100 року. В основному це залежить від ефективності програм планування сім'ї.

У той же час інтенсивна робота ООН в питанні народонаселення, особливо її авторитетні оцінки, прогнози чисельності населення та динаміки її зміни, послужила істотного зміцнення національної бази перспективного планування сім'ї, здатної інкорпорувати демографічну статистику. Також ООН наштовхнула на думку, що планування сімей потрібно розвивати і приймати виважені рішення в соціально-економічній області.

На сьогоднішній день гостро стало розглядатися питання глобального потепління на Землі, причинами якого є загальне зростання населення та активна людська діяльність. Це негативно позначається на природні ресурси Землі та навколишньому середовищі, що призводить до незворотних наслідків.

Популярні новини зараз
Кабмін звільнив від мобілізації 133 "важливі" структури: люди назвали це "офіційною війною для бідних" Зупинили за порушення – можуть доставити до ТЦК: нові правила мобілізації Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається
Показати ще

Тому мета сьогоднішнього Дня — привернути увагу до питань народонаселення, програм спільного розвитку, пошуку рішення загальних проблем. І щороку він присвячений певній темі.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в NASA зробили невтішний прогноз для Америки і людства в цілому.