3 травня весь світ відзначає День Сонця (Sun Day), іноді званий Всесвітнім днем Сонця або Міжнародним днем Сонця. Так, це свято з'явилося в 1994 році.

Як відомо, Сонце — найближча до Землі зірка, всі інші небесні тіла цього виду перебувають від нас незмірно далеко. Наприклад, найближча до нас зірка Проксіма із системи альфа Центавра знаходиться на відстані 4,22 світлових років від Сонця.

Історія свята

Для Землі Сонце — могутнє джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі.

В цілому Сонце визначає екологію планети. Без нього не було б і повітря, необхідного для життя, — повітря перетворився б на рідкий азотний океан навколо завмерлих вод і облідінілої суші. Для нас, землян, найважливіша особливість Сонця в тому, що біля нього виникла наша планета і на ній з'явилося життя.

Популярні новини зараз

Наталя Могилевська зіткнулася з несправедливістю і попередила українців

Григорію Чапкісу - 91: шлях до слави, тяжка хвороба та чотири кохання легендарного хореографа

Еллерту з "Холостячки" поставили діагноз по фото з Мішиною: "Треба лікувати"

Перероблена пацанка Покрищук налякала чоловіків "біцухою": "Не туди вставили"

Показати ще

Сонце, вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. Її не треба видобувати з землі. Воно не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних зовсім не виробляє. Це відновлювальна енергія.

Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії і нагадати, що Сонце життєво важливо для життя на Землі, Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МТСЕ) (ISES-Europe) і організовує на добровільній основі щорічне проведення 3 травня Дня Сонця.

Ентузіасти і професіонали, громадські організації та фірми по всій Європі організовують заходи різного роду, пов'язані з демонстрацією можливостей сонячної енергії.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в середу, 2 травня, всі православні християни відзначають пам'ять блаженної стариці Матрони — Матрони Дмитрівни Никонової, святої православної церкви. Існує легенда, що в 1941 році до провісниці приїжджав Йосип Сталін, щоб запитати про кінець війни. Правда, ця версія не підтверджується жодними доказами. Під час війни до Матрони приходили люди з питаннями про своїх близьких, і вона казала, хто живий, а хто загинув.