Археологічні знахідки дають нам можливість дізнатися про минуле наших предків - починаючи від їжі, яку вони споживали, письмової мови, використовуваної в якості спілкування і закінчуючи досвідом в сексуальному житті. Кожне відкриття так чи інакше вплинуло на наше життя. Як кажуть, щоб творити майбутнє, необхідно знати минуле. Тому, пропонуємо ознайомитися з підбіркою найбільш значущих археологічних знахідок в історії.

1. Місто Помпеї, Італія

Внаслідок виверження вулкана Везувій у 79 році нашої ери, місто було зруйноване. Постраждала не тільки архітектура: на моммент виверження, всі жителі були поховані під 20 футами вулканічного попелу. 1500 років місті не було нічого чутно, а перші відомості з'явилися в 1599 році. До повторного відкриття в 1748 році мав стосунок іспанський військовий інженер Роке Хоакін де Алькубьерре.

2. Гробниця Тутанхамона, Єгипет

Тутанхамон помер при загадкових обставинах у віці дев'ятнадцяти років. Причини смерті досі невідомі. У 1922 році Говард Картер виявив його моилу, після чого стали відомі таємниці, що залишалися такими протягом 3000 років.

Популярні новини зараз
Рашисти вдарили по своїм містам: ЗСУ цього зробити просто не могли Кілька областей України зіткнуться з похолоданням, поки інші боротимуться зі спекою: прогноз погоди на 9 серпня Квентін Тарантіно дав оцінку фільму "Топ Ган: Меверік" з Томом Крузом: "Це було до біса..." Ірина Білик осоромилась з фонограмою в благодійному гастрольному турі з Олегом Скрипкою та Асією Ахат: народна артистка співала не в попад
Показати ще

3. Гробниця першого імператора династії Цинь, Китай

Теракотова армія являє собою скульптури в натуральну величину, що зображують армію першого імператора Китаю. Армія складається з понад 6000 фігур, включаючи солдатів, коней, возів і лучників. Скарби таємниця спливла через 2100 років після смерті імператора і досі вражає своєю величчю.

4. Стаффордширское скарб, Англія

Це найбільший скарб англо-саксонського золота і срібла металевих виробів. Артефакти були знайдені 5 липня 2009 року Террі Гербертом. Знахідка містила понад 3500 предметів на суму в цілому 5,1 кг золота, 1,4 кг срібла та близько 3500 ювелірних виробів.

5. Печера Альтаміра

Печера була відкрита любителем-археологом Марселіно Сансом де Саутуола. Саме в цьому місці зароджувалося справжнє палеолітичне мистецтво.

6. Богиня материнства

Це одна з найбільш давніх рукотворних людських фігурок. Богиня символізує родючість, вагітність і округлість жіночої фігури. Статуї приблизно 26 000 років.

7. Камінь Пілата

Можливо, це і є перший достовірний доказ біблійного посилання на Понтія Пілата. Його виявили в районі Кесарії (Іудея), камінь був імовірно використаний в якості матеріалу для сходів, збудованих в IV ст. н. е.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", австралійські археологи в музеї Сіднея виявили останки мумії в єгипетському саркофазі, який до цього вважали порожнім.