Соцмережі сполошило страшне відео, яке за чотири дні зібрало майже 4 мільйони переглядів і більше 112 000 репостов.

Американка виклала ролик в Twitter, який триває всього 5 секунд. А обговорення з приводу його реальності не всчухає кілька днів.

Так на записи хлопчик дивиться на своє відображення в дзеркало, а потім йде. Автору і багатьом користувачам здалося, що відображення рухається швидше хлопчика. Деякі користувачі "звинуватили" в цьому потойбічні сили.

Люди називали відео "страшним", а деякі радили викликати екзорциста. У свою чергу, інші вважають, що оптичну ілюзію створив "кут" під яким американка знімала відео.

Але є й ті, хто спробував і науково пояснити цей диво-ефект. Одні стверджують, що ця ілюзія є результатом "вдалої" зйомки, мовляв винен кут, під яким був знятий відеоролик.

Інші припустили куди більш точний варіант - все це через ефект роллінг-шаттера: відомо, що матриці камер записують не всю картинку відразу, а поступово: шторки затвора можуть рухатися зліва направо або навпаки. У деяких моделей – зверху вниз або знизу вгору. Саме ця особливість роботи ковзних затворів камер дозволяє на якійсь частині знімка зафіксувати частину зображення, в якому можна побачити майбутнє.

На сайті Код Дурова пишуть, що подібне явище раніше викликало подив і у користувачів Рунета, зустрілися з вірусною фотографією, на якій водій годує горобця смачною картоплею фрі. У птиці у відображенні дзеркала автомобіля крила підняті вгору, при тому, що перед дзеркалом вони витягнуті у неї горизонтально.

Ефект роллінг-шаттера досить легко пояснити і на цьому прикладі: спочатку в кадрі зліва зображається сам птах, далі з'являється зображення дзеркала і, відповідно, так як крила горобчика рухаються набагато швидше, ніж встигає відкритися затвор, — зображення в дзеркалі буде відрізнятися від вже відсканованої частини з реальним птахом.

Так і виходить, що у відображенні дзеркала видно майбутнє.

Нагадаємо, в Instagram знайшли найцікавіший запис.

Як повідомляв портал "Знай.uа", американська школярка на ім'я Мак веде звичайний канал на YouTube, де говорить пошепки, шарудить папірцями і стукає ноготочками по упаковках. Але вона робить це з такими гримасами, що стала мемом в твіттері.

Також "Знай.uа" писав, буквально днями в мережі з'явився забавний ролик, на якому Бетмен незворушно пересувається по місту Онтаріо (Канада) на своєму "бетмобілі".