У Ленінському районному суді (Росія) засідання нещодавно перетворилося на справжній "спіритичний сеанс". Суддя Наіля Ідіатова розсипала сіль по всьому залу, і для певності захисту невідомо від якої нечисті обвела власний стіл такою ж смужкою.

Суддя чи шаман?

Сталося це перед засіданням, на якому повинні були розглядати справу про забруднення в місті питної води.

"Заходжу в зал і бачу, що через поріг, навколо нас і навколо столу судді насипана смужками сіль. Я питаю у судді: "Що навколо мене насипали?". Вона не відповідає, мовчить. Питаю: "Я в суд прийшла або до шамана?" - знову мовчить", - розповіла правозахисниця Альміра Жукова.

Пізніше позивачі почали фотографувати зал засідань, але судові пристави миттю стали забирати у них телефони. Жукова ж в свою чергу пообіцяла клопотати про психіатричну експертизу судді Ідіатової.

"Може, стрес вплинув на неї якийсь. Народ у нас забобонний, такі ритуали нерідкі. Можуть і двірники, і керівники підприємств. Ніхто не застрахований від такого", - прокоментував головний лікар Республіканського клінічного психотерапевтичного центру.

Популярні новини зараз
Пенсії у жовтні: кому будуть встановлені щомісячні доплати Збирала гроші на дрон, а живе в будинку за 55 мільйонів: колишню дружину олігарха Ярославського помітили в Лондоні Українцям почали видавати допомогу до майбутніх холодів: що і як можна отримати Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Забобони про сіль

Звідки ж ці дивні вчинки? Суддя, швидше за все, справді повірила у якусь магію і мало не тотемний захист, начитавшись легенд і надивившись серіалів. Згадати хоча б "Надприроднє": Сем і Дін постійно робили соляне коло, коли чекали на прихід чогось недоброго.

Розсипати сіль випадково – погана прикмета, до сварки, але як самозахист у різних культах та історії шаманів нібито "працювала безвідмовно".

Та наскільки доречна така поведінка у суді (навіть для перестороги) вирішить психологічна експертиза. Якщо, звичайно, і спеціалісти випадково не повірять у міфи.

Дивіться: народні прикмети про сіль

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Санкт-Петербурзі одружилися дві наречені: Ірина Шумилова і Олена Фурсова. Дівчатам вдалося укласти одностатевий шлюб завдяки паспорту Ірини, за яким вона все ще чоловік, хоча зараз знаходиться в процесі зміни статі на жіночу. Варто відзначити, що раніше російський суд порушив адміністративну справу про навмисне псування паспорта відносно чоловіків, які уклали в Данії одностатевий шлюб. На батьківщині їх паспорти були визнані недійсними напередодні.