Уляна Супрун, яка в даний момент керує українським МОЗ, розбила п'ять відомих міфів про серйозний розлад - аутизм.

Вона каже, що важливо довіряти тільки перевіреній інформації.

Міф №1. Не хочуть дружити

"Вони можуть здаватися сором'язливими або недружніми, але це тільки тому, що не вміють або не можуть повідомляти про своє бажання будувати відносини з людьми так, як це роблять інші", - написала Супрун.

Міф №2. Не можуть відчувати

Популярні новини зараз

Чоловік "ожив" на своєму власному похованні: ледь не засипали землею

З 1 вересня школи перейдуть на стандарти Нью-Гемпшира: малюнки – на уроках історії, нові тести і "нарко-перевірка" вчителів

Землю накриє потужна магнітна буря, гіпертонікам приготуватися: "У три хвилі"

Олександр Еллерт після розриву з Ксенією Мішиною вирішив не марнувати час: "Бери від життя все"

Показати ще

Насправді аутизм не робить людину нездатною відчувати емоції - просто такі діти висловлюють їх по-іншому.

Міф №3. Вони "дивні", але переростуть

“Правда: аутизм виникає внаслідок певних біологічних факторів, які неможливо перерости - це є частиною їх особистості. Тому у багатьох людей якості, викликані аутизмом, зберігаються протягом усього життя", - пояснила в.о. міністра.

Міф №4. Виникає через погане виховання

Супрун розповіла, що в 1950-х роках з'явилася теорія, яка називається гіпотезою "матері-холодильника". Ця теорія пояснювала розвиток аутизму внаслідок впливу матері, яка не виявляла емоційного тепла. Її вже давно спростували.

Міф №5. Схожі на героя Дастіна Гофмана у фільмі "Людина Дощу"

“Правда: у кожної людини свої особливості цього стану. Якщо ви знаєте однієї людини з аутизмом, то це лише означає, що ви знаєте одну людину з аутизмом. Можливості цієї людини є індивідуальними, тому їх не потрібно узагальнювати на всіх", - зазначила Супрун.

Як повідомляв портал "Знай.uа" в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун має понад 500 тисяч доларів на пенсійному рахунку в США і разом з чоловіком мають вклади в американських кредитних спілках на суму 3,6 мільйона доларів. Про це йдеться в її декларації.

Повідомляється, що за минулий рік Супрун отримала 9091 гривень відсотків від вкладу в українському банку та 348284 гривень заробітної плати на посаді керівника МОЗ. Крім того, в українських банках вона має 140 тисяч гривень заощаджень иа ще понад 12 тисяч гривень на рахунку її чоловіка в Україні. На рахунку в американському банку (Citibank NA) Супрун має 8317 доларів.