Католики вважають Різдво одним з найголовніших свят у році. Навіть Новий рік для них не настільки важливий. Тому не дивно, що в Католицьке різдво є чимало різних обрядів і традицій, яких дуже важливо дотримуватися. В Україні це вже офіційне свято, і відзначати його буде досить багато людей. Тому ми вирішили розповісти, як святкують Католицьке різдво.

Як святкують Католицьке різдво: головні обряди

Святвечір – це, мабуть, найважливіша традиція напередодні Католицького різдва. В цей день до самого вечора не можна їсти нічого, крім куті - зерна пшениці або ячменю, відварені у воді і приправлені медом. А найкраще, що закінчується цей пост з появою першої зірки на небі.

Сповідь

Навіть ті, хто ходять в церкву щотижня, як це прийнято у католиків, в Різдво обов'язково повинні навыдатися до церкви з самого ранку на сповідь і урочисту месу. Вважається, що Католицьке різдво потрібно зустрічати з чистою душею, тому сповідатися потрібно обов'язково.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Щаслива Злата Огнєвіч несподівано відкрила секрети шоу "Холостячка": "З ким я тільки не була"

Настя Каменських показала себе справжню, ні грама макіяжу: "У стилі Моніки Беллуччі"

Наташа Корольова приховувала доньку, народжену другу-гею за 50 біткоїнів: "Був у нестямі від радості"

Показати ще

Прикраси дому

Різдво – це дуже тихе і спокійне сімейне свято. Ну і, звичайно, для такого потрібно привести в порядок і прикрасити будинок. Головний нюанс, що це потрібно зробити за кілька днів до самого свята. Адже безпосередньо в Католицьке різдво заборонено займатися будь-якою роботою, включаючи прибирання в будинку. Вважається, що головними атрибутами свята є фігурки Ісуса і Діви Марії, а крім цього солома теж невід'ємна частина свята.

До речі, є ще одна цікава традиція на Католицьке різдво. Вважається, що в цей день діти повинні власними руками зробити кілька іграшок. Пізніше ними прикрашають ялинку і будинок.

Колядування в Католицьке різдво

Все це відбувається на наступний день після самого свята. Переодягаються не тільки діти, але і дорослі. Обмежень тут немає. Ось тільки офіційна церква ставиться до цього не дуже добре. Вони вважають, що колядки – це відгомін язичництва, які потрібно намагатися викорінити.

Дивіться: Як святкують католицьке Різдво у світі

Тепер ви знаєте, як відзначають Католицьке різдво, і можете долучитися до свята.