Президент України Петро Порошенко подав на розгляд Верховної Ради проекти законів, що передбачають скасування електронного декларування для антикорупційних громадських організацій.

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Зокрема, мова йде про закони "Про внесення змін до Податкового кодексу" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об'єднань та використання міжнародної технічної допомоги".

"Як ми і домовлялися, законопроекти підготовлені, і я їх вношу", - сказав президент.

Порошенко також підкреслив, що розраховує на підтримку цих документів парламентом в першому читанні ще на цій сесії. Він зазначив, що громадські організації можуть внести свої зауваження та пропозиції при підготовці законопроекту до другого читання.
За словами президента, ряд зауважень, висловлених громадськими організаціями, були враховані за результатами зустрічі. Зокрема, в законопроектах врахували європейський і північноамериканський досвід в питаннях діяльності громадських організацій та їх публічного звітування.

У свою чергу, заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків, який працював над законами, зазначив, що вони пропонують прозорість суспільних організацій і тих фізичних осіб-підприємців, які отримують безпосередньо кошти донорів - міжнародну технічну допомогу.

Крім того, публічну звітність подаватимуть всі громадські організації без урахування спеціалізації та джерел доходів. Однак звіти будуть стосуватися виключно діяльності організацій і не міститимуть інформації про власність або будь-яке майно цих організацій чи їх посадових осіб.

Шимків підкреслив, що законодавча ініціатива передбачає скасування зобов'язання фізичних осіб-представників громадських організацій подавати звітність в рамках е-декларування, як передбачено законом "Про запобігання корупції".

Як повідомляв портал "Знай.ua", єврочиновники розкритикували закон про е-декларування в Україні