Генетика - одна з наук, що найбільш розвиваються. І хоча нові відкриття відбуваються щорічно, вже зараз аналізи ДНК відповідають на найважливіші питання нашого життя, наприклад:

- Чи є я біологічним батьком своєї дитини?

- Свого чи рідного онука я виховую?

- Від кого я завагітніла?

- Чи здорова моя майбутня дитина?

Популярні новини зараз

Доросла "бджілка" Аліна Гросу вдарилась у самокритику: "Я сама по собі є-бо-бо"

Українські "боги війни" підготувалися до зустрічі з окупантами: "Завжди потужно"

Заради музики пішов з дому: молодий киянин покаже батькові свій талант на "Голосі країни"

Данилко не встояв перед попою Полякової на "Масці": Оля нагнулася прямо перед ним

Показати ще

- Хто я за національністю?

- Чи є я носієм генетичних захворювань?

- Яка генетична причина аутизму у дитини?

Марина Савельєва, генетик медико-генетичного центру "Мама Папа", перерахувала найпопулярніші аналізи ДНК в Україні.

Тест ДНК на батьківство

Тест ДНК на батьківство - єдиний точний метод підтвердження або виключення біологічного батьківства. Його роблять як для власного спокою, так і для юридичних цілей - встановлення батьківства в судовому порядку.

Звичайний аналіз на батьківство вимагає зразки батька і дитини, але технології дозволяють зробити аналіз ДНК на батьківство і під час вагітності.

Також, можна визначити по ДНК і іншу спорідненість: материнство, бабуся і дідусь, брат-сестра, дядько-тітка.

Неінвазивний пренатальний тест (НІПТ)

НІПТ - це безпечний тест ДНК, який по крові матері здатний з високою точністю повідомити про здоров'я її майбутньої дитини. Визначає трисомію 21-ї хромосоми, тобто синдром Дауна, і інші хромосомні аномалії. Також, точно визначається стать майбутньої дитини.

У США і Європі НІПТ є обов'язковим тестом для вагітних жінок. В Україні поки не всі майбутні мами поінформовані про переваги НІПТ. Вони проходять обов'язкові скринінги і УЗД, і в разі потрапляння в групу високого ризику, найчастіше направляються на інвазивну процедуру - амніоцентез, яка в багатьох випадках не виправдана.

Аналізи ДНК на походження

У всьому світі зараз бум персональної генетики, особливо тестів ДНК на етнічний склад, гаплогрупи, пошук родичів у всесвітніх базах даних. З тих національностей, найчастіше цікавляться наявністю єврейської ДНК.

Тест ДНК на походження - прекрасний подарунок.

Здорове харчування, краса і спорт

Розшифровка генів надає персональні рекомендації з регулювання раціону харчування, фізичних навантажень, вживання вітамінів і багато іншого. Є аналіз ДНК "Розвиток дитини", який в тому числі допомагає вибрати спортивну секцію.

Секвенування генома, екзома або панелі генів

Це генетичні аналізи, що виконуються методом NGS - секвенування наступного покоління. Секвенування коштує дорого, але воно ефективно, якщо хвороба викликана поломкою конкретного гена. В основному звертаються батьки хворих дітей, яким лікарі не змогли поставити правильний діагноз.

Всі ці та інші генетичні тести можна замовити в медико-генетичному центрі "МАМА ПАПА». - Київ, вул. Льва Толстого 21, тел. 067 578 05 00, а також пункти забору в багатьох великих містах: Одеса, Харків, Дніпро, Львів та ін.

Центр має власну генетичну лабораторію, тому може запропонувати тести ДНК з мінімальними цінами і термінами.