Тут вони проходитимуть процес протезування та реабілітації кінцівок, втрачених внаслідок виконання бойових завдань у російсько-українській війні.

Щодня українські військові, мужньо захищаючи рідну землю, отримують численні травми, важкі поранення та втрачають кінцівки. Наші хлопці поділилися своїми історіями та розповіли про обставини, у яких опинилися, та як дістали бойові поранення.

“Я втратив ногу через артилерійський обстріл під Сєвєродонецьком. Саме у той момент, коли я отримував завдання від свого командира, місто обстрілювали ворожі сили, снаряд влучив і розірвався просто поруч зі мною. Так я втратив ногу, а мій командир, на жаль, загинув.” — розповідає український військовий Дмитро Скляренко.

Сергій Дудік втратив руку, відбиваючи атаку окупантів поблизу с. Білогорівка Луганської області. Зі слів Сергія, під час перезарядження зброї він помітив, що з рукою щось відбувається, вона погано працює. Його товариші побачили, що у Сергія поранення, одразу обробили рану та наклали турнікет. Але, на жаль, через безупинні обстріли, до яких долучилася ворожа авіація, Сергій не зміг вчасно отримати необхідну медичну допомогу, внаслідок чого кров почала згортатися. На момент приїзду медиків рука вже потемніла та її довелося ампутувати.

Популярні новини зараз
"Диявольська комета підлітає": відомий астролог визначив, що чекає на Україну влітку на всіх фронтах Головне за 25 травня: Тіна Кароль загрузла у кредитах, Україну заповнили фальшиві гроші, а 65-річний пенсіонер мобілізувався Придатних до служби поділять на 4 категорії: в якій ви опинитеся ви "Дуже важко": воїн ЗСУ, який став ТЦКшником після поранення, розкрив правду про видачу повісток
Показати ще

Олександр Дробатюк дістав поранення виконуючи бойове завдання у Миколаївській області. Майже одразу після того, як він зі своїми побратимами прибув на позиції, поряд пронісся ворожий танк і розпочався наступ. Хлопці отримали поранення від мінометного обстрілу, а Сашко втратив кінцівку. Зі слів Олександра, спочатку він спробував самостійно надати собі домедичну допомогу, але йому це не вдалося. На допомогу прийшли побратими та в абсолютній темряві, під безперервними обстрілами, вони пронесли його понад 7 км до зони евакуації.

У рамках програми Operation Renew Prosthetics, провідна міжнародна клініка з протезування MCOP International (MCOPi), Міністерство охорони здоров’я Мальти та фонд Future for Ukraine об’єдналися задля спільної мети — допомогти українським військовим із ампутаціями кінцівок отримати якісні протези та пройти реабілітаційний період.

Медичний центр ортопедії та протезування (MCOP) повністю покрив медичні витрати на протезування та реабілітаційний процес, тому для наших військових протези та оздоровчі процедури надавалися безоплатно.

Процес реабілітації був послідовним, але достатньо швидким. Протягом першого тижня перебування військових у США були зроблені заміри для виготовлення гіпсових макетів протезів та самих протезів. Дмитро Скляренко та Олександр Дробатюк вже роблять свої перші довгоочікувані кроки, поступово опановуючи ходу з протезами. Сергій Дудік отримав протез руки та заново вчиться робити звичні рухи за допомогою спеціальних вправ.

Завдяки благодійнику — податковому адвокату та пацієнту MCOP Крісу Аллену — Дмитро Скляренко додатково до свого протеза отримав біонічне коліно останнього покоління Power knee виробництва компанії Össur. А тому протез Дмитра став ще більш досконалим. Сам доброчинець також має ампутацію ноги та є безпосереднім тестувальником таких сучасних протезів.

Тренування відбувалися майже щодня під наглядом кваліфікованих реабілітологів. Під час кожного заняття Дмитро, Олександр та Сергій, прислухаючись до свого організму, повідомляли про будь-які незручності фахівцям. Спеціалісти швидко реагували та допомагали військовим якнайкраще пристосувати нові кінцівки, адже біонічні протези можна коригувати протягом усього процесу реабілітації.

У рамках програми Operation Renew Prosthetics протезуванням українських військових також буде займатися клініка Steward Health Care Malta (SHCM). Уже в січні відбудеться перша поїздка до клініки на Мальті, де ще двоє українських військових пройдуть процес протезування та реабілітації.

Фахівці обох клінік з нетерпінням чекають на українців, які постраждали від бойових дій. Вони готові надавати якісні протези, терапію та навчання, яке допоможе їм повернутися до повноцінного життя та працювати на благо незалежної та мирної України у майбутньому.

Фонд Future for Ukraine, у рамках кейсу “Протезування військових”, покриває витрати на страхування, трансфер та перельоти, проживання та харчування українських військових. Зараз фонд проводить збір для українських військових, які у січні наступними відправляться на Мальту, щоб пройти процес протезування та реабілітації. Підтримати збір можна тут “Протезування для військових на Мальті”.