Японські вчені створили робота, який адаптується до несподіваних фізичних пошкоджень. Технологія стане в нагоді для машин, що працюють в небезпечних умовах.

Зазвичай роботам потрібен значний час (декілька десятків секунд), щоб перебудуватися після несподіваної фізичної шкоди. Дослідники університетів Тохоку і Хоккайдо вирішили навчити розумні машини миттєвої адаптації.

Завдяки офиурпам, родичам морським зіркам голкошкірих з п'ятьма гнучкими променями, вони створили незвичайну технологію.

Популярні новини зараз
Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись
Показати ще

В експериментах вчені різними способами ампутували руки офиур, а потім стежили за їх поведінкою. В результаті вдалося розробити простий децентралізований механізм управління робота, при якому кожна рука спирається об поверхню тільки якщо відчуває реакцію. Механізм був реалізований в роботі-офиуре, здатному за кілька секунд пристосуватися до несподіваного пошкодження. Дане відкриття допоможе розробити надійні машини, які будуть працювати в несприятливих умовах, наприклад, зонах лиха.

Раніше вчені заявили, що вижили після зустрічі з дельфінами або стали свідками розправи над родичем акули на несвідомому рівні надалі воліють триматися подалі від груп дельфінів - так з'являється уникнення, яке ми сприймаємо як страх акул перед дельфінами.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що танки перетворять в термінаторів.