Створено першого у світі робота-морську зірку

поділитись
Тепер роботи виглядають як морські мешканці

Японські вчені створили робота, який адаптується до несподіваних фізичних пошкоджень. Технологія стане в нагоді для машин, що працюють в небезпечних умовах.

 

 

Зазвичай роботам потрібен значний час (декілька десятків секунд), щоб перебудуватися після несподіваної фізичної шкоди. Дослідники університетів Тохоку і Хоккайдо вирішили навчити розумні машини миттєвої адаптації.

 

Завдяки офиурпам, родичам морським зіркам голкошкірих з п'ятьма гнучкими променями, вони створили незвичайну технологію.

 

 

В експериментах вчені різними способами ампутували руки офиур, а потім стежили за їх поведінкою. В результаті вдалося розробити простий децентралізований механізм управління робота, при якому кожна рука спирається об поверхню тільки якщо відчуває реакцію. Механізм був реалізований в роботі-офиуре, здатному за кілька секунд пристосуватися до несподіваного пошкодження. Дане відкриття допоможе розробити надійні машини, які будуть працювати в несприятливих умовах, наприклад, зонах лиха.

 

 

Раніше вчені заявили, що вижили після зустрічі з дельфінами або стали свідками розправи над родичем акули на несвідомому рівні надалі воліють триматися подалі від груп дельфінів - так з'являється уникнення, яке ми сприймаємо як страх акул перед дельфінами.

 

 

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що танки перетворять в термінаторів.

Автор матеріалу: 
Николай Олефиренко
Теги: 
вчені, розробка, дослідження
Протягом двох тижнів геймери зі всього світу мають можливість купувати ігри зі знижками до 90%
0
0
00:45 22.06.2018
Розробника вперше в історії звільнив робот, а керівництво не змогло йому в цьому перешкодити
0
0
20:11 21.06.2018
Годинник отримають незвичайний вигляд гаджета від Apple
0
0
17:40 21.06.2018
Консоль не отримає обіцяних можливостей
0
0
16:49 21.06.2018
Інформацію про смартфон виявили в мережі
0
0
16:36 21.06.2018