Стало відомо, що тільки за 4 місяці до територіальних підрозділів поліції надійшло 2937 заяв та повідомлень про зникнення дітей. У середньому, кожної доби зникає 25 дітей. Про це розповіла розповідає Лариса Зуб, начальниця управління ювенальної превенції Нацполіції, передає Експрес-онлайн.
Подпишись на наш Viber: новости, юмор и развлечения!
Подписаться"Узимку маємо менше повідомлень, а ось в теплу пору року кількість зниклих зростає. Нещодавно за одну добу взагалі мали 60 повідомлень. Найбільше дітей зникає у Дніпрі, Києві, Одесі та в інших великих містах. Частіше втікають із дому хлопчики. Вік більшості утікачів – 14-16 років", - повідомила Лариса Зуб.
Найчастіше тікають із дому діти з неблагополучних сімей – через конфлікти та побиття. Як правило, 89% дітей вдається знайти. Правоохоронці роблять це упродовж доби. Хоча бували випадки, коли дитину вдалося розшукати лише через п'ять років.
Якщо раптом дитина зникла - одразу телефонуйте 102 і повідомляйте все, що вам відомо про можливе місцезнаходження дитини. Дайте поліції фотографію дитини, яка відповідає її нинішньому віку. Шукайте самі, підключайте всіх родичів, друзів і знайомих. Якщо з'ясували нові важливі деталі зникнення, обов'язково повідомляйте поліції. Коли дитина знайдеться, не лайте її. Найчастіше вона сама перелякана більше за вас.
“Знай.ua” нагадує також, на Львівщині виявили інтернат для дітей з особливими потребами, де умови не просто жахають, навіть страшно уявити, що це за життя і чому маленькі українці приречені на пекельні муки, у той час, як чиновники продовжують набивати свої кишені та купатися у розкоші.
Діти з Роздільського інтернату живуть у старовинному замку 1681 року, забутому на околицях Львівщини. Колись тут був жіночий монастир, потім будинок інвалідів. Але інвалідів вивезли ще далі, а сюди, подалі від людських очей, почали звозити цих дітей. Так будувалася радянська система - нормальні люди не повинні були бачити пекло так близько. Колись їх було 140, зараз - тільки 80.