В Черкаському міському археологічному музеї зберігається писанка, якій майже 900 років.

До археологів писанка потрапила у 2010 році, пише Рідна Черкащина.

Її знайшли в селі Сахнівка Корсунь-Шевченківського району, приблизно за 200 метрів від підніжжя городища Дівич-гора, яке, як вважають, було феодальним замком одного з київських князів.

Директор Черкаського археологічного музею, археолог Михайло Сиволап розповідає, що писанка зроблена з кераміки, вкрита поливою, оздоблена орнаментом, характерним для таких писанок. Усередині – шматочок глини, який торохкотить.

За його словами, в давньоруські часи такі писанки створювалися майстрами-ремісниками.

Популярні новини зараз
Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу Пенсіонерам виплатять 3000 гривень: хто зможе отримати грошову допомогу Пенсія за радянський стаж: українцям рахуватимуть по-новому - хто втратить гроші Українці масово стають ухилянтами: червона мітка у "Резерв+" ставить хрест на планах
Показати ще

У ті часи писанкарство як розпис пташиних яєць символами і візерунками навряд чи існувало.

Утім, створення керамічних орнаментованих писанок стало його початком.

Як раніше повідомляв "Знай.ua", в Києві на Контрактовій площі відбуватиметься продаж продовольчих і непродовольчих товарів та ексклюзивної хенд-мейд продукції українських майстрів.З метою популяризувати народну творчість.