Минулого місяця величезна крижана брила Pine Island розкололася на частини.

Тепер айсберг, що перевищує за площею острів Манхеттен, вільно плаває по арктичних водах, зменшуючись в розмірах з кожним днем. Вчені вивчили численні дані, включаючи супутникові знімки, і прийшли до висновку, що через певний час льодовики почнуть танути в три рази швидше.

В результаті значно підвищиться рівень води у Світовому океані, що може призвести до тайфунів і змін у світовому кліматі. На даний момент головними "постачальниками" айсбергів є 2 льодовика: Pine Island і Thwaites. Останній в 2015 році "випустив" у води крижану брилу довжиною 24 кілометри. Як відзначають експерти, льодовики активно йдуть під води моря Амундсена.

Популярні новини зараз
"Укрзалізниця" попередила українців про важливі зміни з 1 червня: що потрібно знати 6 пострілів за хвилину: Генштаб ЗСУ показав гаубиці FH70 які вже воюють в Україні проти російської армії Майже у два рази: в Україні обрушилися ціни на популярну ягоду Українці зловили Тіну Кароль в обнімку з Григорієм Ліберманом - нарешті всі побачили його обличчя
Показати ще

Фахівці вважають, що основною причиною танення льодовиків є збільшення температурного режиму в Світовому океані. У повідомленні також говориться, що глобальне потепління представляє більшу загрозу для всього світу. Таку ж, як і у випадку зі стрімким зростанням населення планети, яке здатне призвести до голодування у всьому світі.

Варто відзначити, що раніше всесвітньо відомий фізик Стівен Хокінг повідомив, що нам необхідно шукати "другий дім" на схожій з Землею планеті, оскільки не тільки ці проблеми можуть загрожувати людству. Як виявилося, вчений побоюється штучних інтелектів, оскільки він можуть легко вийти за рамки і обмеження, встановлених людиною.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що знайдений "напівживий" мамонт.