Турецькі археологи під час розкопок у місті Кайсері знайшли один з найдавніших шлюбних договорів у світі. Йому приблизно 4 тисячі років.

За інформацією Daily Sabah, документ є глиняною табличкою, на яку нанесений клинописних текст. У тексті є цікаве умова. З договору випливає, що якщо протягом двох років у подружньої пари не народиться дитина, чоловікові дозволено завести сурогатну рабиню-матір.

Але при цьому після народження сина чоловік повинен звільнити сурогатну матір. Найдавніший шлюбний договір відправлений в стамбульський археологічний музей.

Як зазначає професор Ахмет Терп з Харранского університету, це перший документ, в якому офіційно згадується можливе безпліддя.

Ось так виглядає найдавніший шлюбний договір

Популярні новини зараз
Засновник "Азову" звернувся до українців с проханням притримати всі "секрети та інсайди": "Врятувати сталевих людей" Представник Великобританії на Євробаченні-2022 пішов стопами Олега Псюка з Kalush Orchestra: не вистачає тільки вишиванки Головні новини за 17 травня: похорон зірки "Бригади" Дюжева, дешевий хліб в Україні та нове похолодання Потап показав справжнє дно росіян, та їхню істину самоідентифікацію: "Таке тільки в росії можливе"
Показати ще

Археологи нещодавно відкопали ще одну цікаву знахідку. Гімалаї не тільки найвища гірська система нашої планети. Вони входять також до території однієї з найдавніших цивілізацій світу. Ряд дослідників намагаються приписати цим горам містичні властивості, інші стверджують, що Гімалаї стали першим майданчиком для висадки інопланетян. Проте недавня знахідка археологічної експедиції має цілком земне, хоч і до кінця незрозуміле походження. В Малих Гімалаях було виявлено ціле кам'яне військо. Всього учені знайшли близько 200 скульптур воїнів.

На відео розповідають про найдавніший шлюбний контракт

Як повідомляв портал "Знай.ua", археологи під час розкопок поховання давньогрецького воїна наткнулися на незвичайну знахідку. В їх руках опинилася печатка з неймовірною прорисовкою деталей.