Древня фортифікаційна споруда стала шостою з подібних їй та другою знайденою за допомогою знімків з космосу.

У Данії знайшли унікальну споруду - фортецю вікінгів епохи Харальда Синезубого (930-986 рр). До цього часу вважалося, що подібних конструкцій в країні більше не залишилося.

Її виявили на захід від міста Кеге на острові Зеландія. Спорудження круглої форми обнесено валом шириною приблизно 10 метрів і частоколом з дерев'яних заточених колод.

Назва нової фортеці - Валле Боргрінг. Вона третя за розміром з п'яти існуючих укріплень.

"Ми давно досліджуємо ці фортеці і у нас завжди було до них багато питань. Аж надто не логічно було вони розташовані, з величезними відстанями між сусідніми фортецями", - цитує inform-ua.info слова Сорена Сідбека, співробітника університету Орхуса.

За словами дослідника, всі фортеці були по суті однотипні - були круглими, діаметром приблизно 150-200 метрів, мали чотири строго перпендикулярних входи і дві пересічні в центрі вулиці. З житлових будівель у фортеці були два довгих будинки-гуртожитки. В середньому вони експлуатувалися 20-30 років.

Сліди нововиявленої фортеці були практично повністю знищені стараннями хліборобів. Однак в землі вдалося знайти не тільки частини будівель, але й знаряддя праці вікінгів.

Популярні новини зараз

Королева Єлизавета II не слухає лікарів. Вона пішла на хрестини онуків. Є перші фото після хвороби

Помер "батько російського року" Олександр Градський - під його пісні розпався СРСР

ЗНО-2022 з новими правилами: коли перші іспити, що потрібно оформити і як обирати свої предмети 

Відкинутий Златою Огнєвіч Тарапата готує "компромат" після участі в "Холостячці": "Є що сказати"

Показати ще

Знайдена фортеця відрізняється від інших, в першу чергу тим, що люди жили в ній не 20-30 років, а, як припускають дослідники, не менше 100-150 років.

Крім того, на відміну від інших, фортифікаційна споруда в Зеландії частково знищена, імовірно шведськими або норвезькими вікінгами.

Передбачається, що фортеця була побудована в 10 столітті. Данські фахівці називають знахідку унікальною. Вони стверджують, що ця фортеця увійде в підручники історії.