Шведські археологи знайшли докази того, що жінки-вікінги не просто брали участь в битвах, а були полководцями.

У статті для American Journal of Physical Anthropology вказується, що доказом цього стало одне старе поховання середини Х століття в одному з найбільших торгово-ремісничих центрів шведських вікінгів в 800-975 рр - Бірки. У могилі разом зі скелетом були меч, стріли, останки двох коней. Крім того, повний ігровий набір.

Дослідниця Шарлотта Хеденстьерна-Йонсон впевнена, що саме остання знахідка свідчить про те, що жінка була високопоставленим офіцером - "тим, хто займався тактикою і стратегією і міг вести війська в бій".

Це поховання було відкрито в 1880-х роках. Більш того, воно довго вважалося чоловічим і його подавали як зразок професійного воїна-вікінга. Однак вчені вирішили провести аналіз ДНК останків. І з'ясувалося, що в зразку наявні X-хромосоми, але відсутня Y-хромосома (наявна лише у чоловіків). Ці дослідження підтвердили здогади істориків про високе становище жінки в суспільстві вікінгів.

Популярні новини зараз

Короткі шортики на жінці-арбітрі змусили іранський канал переривати трансляцію понад 100 разів

Ольга Сумська відшльопала себе на очах у молодих красенів: куди там тій Дженіфер Лопес

Акторка "Дизель шоу" Булітко кардинально змінила образ - тепер без рудого волосся

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що з університетського музею норвезького міста Берген злодії вкрали близько 400 експонатів часу вікінгів.