Біологи довели існування "шульг" серед тварин

поділитись
Виявляється, ця особливість існує і серед тварин

Американські біологи з'ясували, що сині кити залежно від глибини, на якій вони полюють, ведуть себе як "правші" або "лівші".

 

Сині або блакитні кити є найбільшими тваринами, що живуть на Землі. Їх довжина досягає 33 м, а вага перевищує 150 т., а їх раціон складається з мікроскопічних ракоподібних, а також дрібної риби і головоногих, яких вони випадково заковтують разом з рачками.

 

 

Як і інші полосатики, сині кити полюють, кидаючись до видобутку з широко відкритим ротом і намагаються зачерпнути якомога більше води, фільтруючи після цього свою їжу.

 

У новому дослідженні морські біологи під керівництвом Арі Фрідлендера з Орегонського університету виявили, що сині кити, що живуть у берегів Південної Каліфорнії, використовували дві різні стратегії полювання. Виявляється, деякі з тварин перед полюванням обертаються навколо своєї осі за годинниковою стрілкою, а проти неї.

 

Велика частина смугастиків (57%) виявилася "правшами", а 43% - "лівшами".

 

 

За словами дослідників, вони знайшли перше доказ "ліво" і "праворукість" у синіх китів.

 

"Ми вважаємо, що "лівосторонність" у китів розвинулася тому, що вони стежать за видобутком правим оком", - пояснює один з авторів дослідження. - Якщо б кити, наближаючись до видобутку, поверталися б вправо, вони б втрачали її з виду, і зменшували свої шанси на успіх. Якщо ж полосатики повертаються вліво, вони тримають її в полі зору".

 

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що зруйновані головні міфи клонування людини.

Автор матеріалу: 
Николай Олефиренко
Теги: 
вчені, розробка, дослідження
Канадські вчені своїм винаходом приголомшили навіть колег
0
0
06:44 20.07.2018
Стародавня істота відмінно збереглася в бурштині
0
0
06:22 20.07.2018
Вчені розповіли, скільки потрібно сміятися, щоб жити довше
0
0
06:21 19.07.2018
Це сама дивна планета в нашій галактиці
0
0
16:15 18.07.2018