Американські біологи з'ясували, що сині кити залежно від глибини, на якій вони полюють, ведуть себе як "правші" або "лівші".

Сині або блакитні кити є найбільшими тваринами, що живуть на Землі. Їх довжина досягає 33 м, а вага перевищує 150 т., а їх раціон складається з мікроскопічних ракоподібних, а також дрібної риби і головоногих, яких вони випадково заковтують разом з рачками.

Як і інші полосатики, сині кити полюють, кидаючись до видобутку з широко відкритим ротом і намагаються зачерпнути якомога більше води, фільтруючи після цього свою їжу.

У новому дослідженні морські біологи під керівництвом Арі Фрідлендера з Орегонського університету виявили, що сині кити, що живуть у берегів Південної Каліфорнії, використовували дві різні стратегії полювання. Виявляється, деякі з тварин перед полюванням обертаються навколо своєї осі за годинниковою стрілкою, а проти неї.

Популярні новини зараз

Донька Ніни Матвієнко Тоня розкрила правду про розлучення матері після 40 років подружнього життя: "Втомилися, хочуть самі пожити"

Вистачить всій країні і будемо продавати? Під Харковом виявлено велике родовище газу, рекордних розмірів

Потап зненацька застав Настю Каменських за дивним заняттям: "Спускаюся вниз, а там..."

Фіналіст шоу "Холостячка" Олексій Тригубенко забув Ксенію Мішину заради нової маленької: "Коли вона приїхала..."

Показати ще

Велика частина смугастиків (57%) виявилася "правшами", а 43% - "лівшами".

За словами дослідників, вони знайшли перше доказ "ліво" і "праворукість" у синіх китів.

"Ми вважаємо, що "лівосторонність" у китів розвинулася тому, що вони стежать за видобутком правим оком", - пояснює один з авторів дослідження. - Якщо б кити, наближаючись до видобутку, поверталися б вправо, вони б втрачали її з виду, і зменшували свої шанси на успіх. Якщо ж полосатики повертаються вліво, вони тримають її в полі зору".

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що зруйновані головні міфи клонування людини.