Більшість батьків напевно погодяться, що коли діти досягають підліткового віку, знаходити спільну мову з ними стає досить важко. Підлітки стають різкими, грубими, примхливими. Однак психологам вдалося розкусити представників цієї вікової групи. Як з'ясувалося, більшість з них ще не вміє правильно оцінювати перемоги і винагороди за них. А в цілому, всі вони побоюються своїх матерів. Як повідомляє gogetnews, прийти до таких висновків дозволили ігри.

Вчені з Гарвардського університету спостерігали за активністю мозку добровольців 13-20 років, поки ті грали в комп'ютерну гру. Ставки в грі були високими або низькими. В першому випадку учасники отримували один долар за правильну відповідь і втрачали 50 центів при неправильному відповіді, а в другому - заробляли 20 центів за вірну відповідь і втрачали 10 центів, при невірному. Дослідники виявили: учасники, які були старше, підвищували свою продуктивність при високих ставках, а ті, хто був молодший, - ні.

За словами фахівців, справа в тому, що мозок молодших учасників не реагував на винагороду, так як ще цього не навчився. Адже префронтальна кора, що відповідає за передбачення наслідків тих або інших вчинків, дозріває пізніше. Дослідження, проведене раніше, показало: мозок підлітка відмовляється ризикувати в присутності матері. Сидячи за кермом на самоті, підлітки приймали ризиковані рішення в 55% випадків. При цьому підвищувалася активність в областях мозку, пов'язаних з винагородою. Перебуваючи поруч з матір'ю, учасники йшли на ризик тільки в 45% випадків.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про підлітків та смартфони

Популярні новини зараз

Зірка "Величного століття" Мер'єм Узерлі показала сімейну ідилію: справжнє жіноче царство

Володимир Остапчук обрав незвичайне "прізвисько" для своєї дружини: "Англо-відьма"

Палкий коханець міцно застряг у своєї колишньої: ледве дихав та втрачав свідомість

Кума Дзідзьо Оля Цибульська отримала каменем по своїй автівці: "Розбив лобове скло"

Показати ще