Американські лікарі описали випадок 70-річного пацієнта, у якого підозрювали рак мозку, проте в його голові виявили грибкову інфекцію, яка перебувала там близько 30 років.

Про унікальний випадок розповіло видання Science Alert. За словами фахівців, захворювання викликало вдихання спор грибів Histoplasma capsulatum. При гістоплазмозі (хвороба Дарінга) зазвичай уражаються легені, однак гриби можуть проникнути і в інші органи.

Гриб H.capsulatum поширений по всьому світу, росте в грунті а також в посліді кажанів та птахів. Цим грибом зазвичай заражаються люди з ослабленим імунітетом, наприклад хворі на СНІД. Якщо гістоплазмоз не лікувати, він може привести до смерті.

Літній чоловік, запримітивши зміни в психіці, звернувся в клініку. Результати комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії показали, що в мозку і надниркових пацієнта виявлені новоутворення. Лікарі підозрювали метастатичний рак, проте біопсія тканини наднирників показала наявність дріжджових клітин.

Хворий повідомив, що 30 років тому він відвідував Північну Кароліну (штат, де поширений H.capsulatum), сам він жив в Арізоні, де умови для гриба несприятливі. На думку лікарів, саме в Кароліні він міг підчепити інфекцію, проте це рідкісний випадок, коли гістоплазмоз стільки років не викликав ніяких симптомів.

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені знайшли метод боротьби з депресією