21 лютого некомерційна організація Long Now Foundation почала монтаж у горах штату Техас основного механізму годинника, який буде служити людству протягом десяти тисяч років без чийогось втручання.

Засновник компанії Amazon мільярдер Джефф Безос, що фінансує проект, повідомив у Twitter, що механічний годинник буде постійно підзаводитися за рахунок сонячної енергії.

Фахівці Long Now Foundation зібрали кілька невеликих прототипів, а з 2009 року почали будувати повноцінну версію. Будівництво ведеться на вершині гори в американському штаті Техас. Для цього в скелі пробурили шахту глибиною 150 метрів і додаткові приміщення, а тепер почалася установка механізму.

Як це працює: годинник повністю механічний і час у ньому відраховується за рахунок руху маятника. В якості головного джерела енергії в годиннику використовується пневматична камера і лінза на вершині гори, спрямована на південь і збирає сонячне світло. Промені Сонця нагрівають повітря в камері, яка розширюється, штовхає графітовий стрижень і підзаводить годинник. За рахунок цього годинник отримує достатньо енергії для роботи, а також синхронізує час із рухом Сонця.

У той же час енергії сонця недостатньо, щоб рухати стрілки годинника, тому для того, щоб подивитися, скільки часу потрібно буде використовувати силу м'язів. Розробники передбачили для цього спеціальну камеру з рукоятками, які можуть обертати кілька людей. За рахунок цього додаткового джерела енергії працює сигнальна система з десятьма дзвонами і простим механічним комп'ютером на основі мальтійського механізму.

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва приспустила штани, щоб стати популярнішою: "З подряпинами"

"Вагітний" животик Тіни Кароль розбурхав українців: "Як сумно"

Арсен Мірзоян влаштував дітям свято на канікулах: їжте, поки мама не побачила

9-річна донька Ані Лорак вразила різкими змінами зовнішності: Мурат допоміг

Показати ще

Таким чином, годиннк кожен день буде видавати унікальну звукову послідовність, яка не повториться протягом десяти тисяч років. Без участі людей годинник буде тільки відраховувати, але не показувати поточний час.

Творці вирили в горі кілька приміщень для ювілейних "лялькових вистав", які будуть приводитися в рух кожен рік, десять, сто, тисячу, й десять тисяч років. Перший з них, який буде запускатися кожен рік, являє собою рухому модель сонячної системи з планетами і кількома штучними супутниками, запущеними в XX столітті. Розробники не створили інших механічних сцен, але передбачили для них інтерфейс, до якого майбутні покоління зможуть приєднати свої механізми.

Більш докладний технічний опис годин можна побачити на сайті проекту.

Раніше портал "Знай.uа" писав про yнайдивніші та жахливіші сексуальні традиції народів світу.