Жителі Землі споконвіку зазнавали страшних епідемій, які забирали безліч життів. Чума, лихоманка та інші віруси раз у сторіччя обов'язково проявляли себе і викликали масові епідемії з летальним результатом.

З розвитком науки і технологій проблема несподіваного вірусного апокаліпсису не зникла. З кожним роком з'являються нові штами раніше невідомих хвороб, а деякі, здавалося б, вже добре вивчені, мутують до невпізнання.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом розповів, що в список найнебезпечніших захворювань сучасності потрапили лихоманка Ласса, MERS, SARS, вірус Нипа і лихоманка Ріфт-Валлі. Не виключає доктор і нових спалахів грипу в нових варіаціях, які можуть виявитися для людини ще більш небезпечними, ніж були попередні. Нова модифікація цього вірусу, приєднаного до смертельним, зараз вирує у США і Великобританії.Примітно, що саме в цьому році відзначається 100-річчя з дня пандемії грипу 1918 року, яка забрала в той час життя понад 50 мільйонів осіб.

Вперше в список першочергових завдань по розробці методів боротьби та протидії потрапив так званий "Вірус Х". Це захворювання не вивчене вченими, так як поки що ніяк не виявила себе. Фахівці вперше за довгий час припустили, що поява нового патогена неминуче і варто бути готовими до цього. У список можливих захворювань фахівці ВООЗ внесли також лептоспіроз, лихоманку денге, жовту лихоманку і ВІЛ. А ось такі раніше непереможні хвороби, як туберкульоз, малярія, віспа, холера, лейшманіоз, вірус Західного Нілу і навіть чума потрапили в список нетермінових завдань вчених.

Популярні новини зараз

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Дмитро Комаров зі "Світу навиворіт" вразив невиданими архівами за 10 років подорожей

Головне за ніч: Юля Зайка розповіла про інтим з Заливако, українка народила в лісі, Ротару "відбила" режисера у Пугачової, фатальний вибух газу

Юля "Зайка" розповіла про інтим з Мішею Заливако на Холостяку

Показати ще

Питання про те, звідки ж беруться нові віруси, давно турбує жителів нашої планети. Деякі припускають, що невидимий ворог потрапляє на Землю з космосу разом з космічними камінням і пилом. Інші звинувачують у всьому таємні лабораторії і вважають епідемії добре спланованими актами екстремізму, а нові штами вірусів не чим іншим, як науковими розробками. Хто б не був правий, ясно одне, невидимий супротивник людства з кожним роком стає все сильнішим і хитрішим.

Дивіться: найнебезпечніші віруси в світі

Раніше портал "Знай.ua" писав про нову епідемію, яка підстерігає Україну.