Археологи знайшли гігантський замок в озері Ван у Туреччині. Тахсін Цейлан, керівник дайвінг-команди, пішов на пошуки міфічних істот, проте знайшов щось унікальне: "Ходили чутки, що під водою може бути щось, але більшість археологів і музейних чиновників сказали нам, що ми нічого не знайдемо".

Замок займає близько кілометра, його стіни заввишки 3-4 метри, а матеріал, з якого зроблений замок непогано зберігся. На думку дослідників, замок родом з залізного століття, належав втраченої цивілізації Урарту, також званої царством Ван, яке процвітало в регіоні з 9-го по 6-е століття до нашої ери.

Саме із-за різких коливань рівня води замок опинився під водою. Інші частини древнього поселення значно вище, і навіть вище нинішньої берегової лінії, і є предметом триваючих археологічних досліджень.

Популярні новини зараз

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Вдову Михайла Круга Ірину запідозрили в новій інтрижці: "відразу видно, є любов всередині"

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Злата Огневич відповіла на шпильку Олі Полякової про заміжжя

Показати ще

"Багато цивілізацій і людей селилося навколо озера Ван", - сказав Джейлан: "Вони назвали озеро "вищим морем" і вірили, що в ньому є багато загадкових речей. З цією вірою в увазі, ми працюємо, щоб розкрити "секрети озера".

Праця повільно окупається. В минулому році команда виявила 4-кілометрове квадратне поле сталагмітів, яке вони називають "підводними казковими трубами" під озером, і надгробки сельджуцької епохи, створені близько 1000 років тому.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що зруйновані головні міфи про клонування.