Зоологи біля берегів Гренландії виловили щось величезне, що налякала всю команду. Страхіття мало три метри завдовжки, зморшкувату морду і два ряди зубів ... Чудовиськом виявилася акула віком 512 років. Пів тисячоліття!

Група вчених з Університету Копенгагена працювала над дослідженням полярних акул виду Somniosus microcephalus. На півночі Атлантичного океану, біля самого берега Гренландії вони зустріли особину, більше схожу на персонажі містичних романів Говарда Лавкрафта.Вік незвичайної акули зуміли визначити методом радіовуглецевого аналізу. Як виявилось, це створіння полювало в глибинах океану ще тоді, коли в Англії писав свої сонети Шекспір. Акула прожила 512 років!

До слова, потенційно акули здатні жити вічно, оскільки відносяться до виду з так званим незначним старіння. Вони вмирають від ран, але не від старості.

Як повідомляв портал "Знай.ua", гігантське чудовисько тримає в страху цілий острів. Недавно біля берегів острова Страдброк Австралії група рибалок витягла сіткою останки великої білої акули. Ця знахідка налякала всіх.

Справа в тому, що велика біла акула при житті досягала в довжину 7 м. Сліди щелеп на трупі займають майже половину тіла. Такі щелепи могли належати лише монстру. Судячи з усього, розміри акули-вбивці складають приблизно 13-15 м.

Пвсля такого "улову" всі пляжі Страдброка і материкового Квінсленда закрили спеціальними підводними сітками. Територію постійно патрулюють кілька легких літаків: зараз завдання рибалок у морі знайти акулу до того, як вона знайде їх.