В Антарктиці від шельфового льодовика Ларсен З відколовся величезний айсберг.

Це один з найбільших айсбергів, його площа становить 6 тисяч квадратних кілометрів, а маса становить приблизно 1 трлн тонн. За розмірами його можна порівняти з Уельсом, передає "ВВС".

За льодовиком ведуть спостереження вже 10 років. Дослідники помітили розкол в 2010 році, до 2016 року він стрімко збільшувався.

Льодовик остаточно відокремився в проміжку з 10 до 12 липня. Зараз від нього відійшов гігантський айсберг, але гляциологи вважають, що він може розколотися на кілька частин.Вчені вважають, що айсберг найближчим часом буде просуватися повільно, але за ним слід спостерігати: його можуть винести морські течії, і він буде становити небезпеку для руху морських суден.

Вчені вважають, що причин для занепокоєння немає. Від Антарктиди щорічно відколюються фрагменти льодовиків, частина льоду потім наростає.

Як повідомляв "Знай.ua", міжнародна група вчених з Національної Кадем наук США провела серію досліджень, в результаті яких дійшла невтішного висновку: незважаючи на те, що світ пережив п'ять глобальних катастроф, шосту може не витримати, а вона вже почалася.