Україна обігнала інші країни СНД за темпами розвитку екологічно чистої вітрової енергетики, але значно відстає від провідних європейських країн, таких як Німеччина, Франція і Великобританія.

Про це заявив глава правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков.

"За темпами введення в експлуатацію нових потужностей вітроелектростанцій, в порівнянні з іншими країнами пострадянського простору, ми обігнали всіх. Якщо порівнювати з темпами зростання в Німеччині, Франції чи Британії, то ми рухаємося як черепаха", - сказав він.

За словами Конеченкова, на сьогодні в Україні введено в експлуатацію 505 МВт потужностей ВЕС, тоді як, наприклад, у Великій Британії загальна потужність вітроенергетики перевищує 13 ГВт.

"У нас сумарно на материковій частині України розташована 505 МВт, 138 МВт з яких залишається на окупованій території Донецької та Луганської областей", - сказав він, додавши, що ще 87,8 МВт залишилося в анексованому Криму.

Популярні новини зараз

Осадча і Горбунов показали справжнж кохання на "Танці з зірками": ідеальні стосунки навіть в прямому ефірі

"Штани не тиснуть?": Лорак перетворилася на справжню хуліганку, молода і зухвала

В Україні різко зміняться ціни на "зимову" комуналку: що приготували "слуги народу" простим громадянам

Синоптики обіцяють останній окрайчик тепла: коли українцям готуватись до зими

Показати ще

Також експерт повідомив, що на сьогодні енергокомпанії підготували нові проекти ВЕС загальною потужністю 3200 МВт.

За його інформацією, в 2018 році компанії планують побудувати нові станції, загальна потужність яких буде перевищувати показник встановленої у 2017 році потужності в 3 рази і перевищить 200 МВт. Нові об'єкти будуть побудовані в Запорізькій, Херсонській, Івано-Франківській, Одеській областях та Миколаївській областях.

Як працює вітрова електростанція.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що нардепи попалися на великій корупційній схемі.