Американський інженер наблизився до розгадки єгипетський пірамід, та як стародавнім архітекторам вдалося так точно зорієнтувати об’єкти по сторонах світу відносно земної осі.

Про це пише Naked Science.

Провідний фахівець в галузі будівництва Глен Деш вважає, що тодішні інженери точно визначили потрібні координати за допомогою гномона - вертикального стовпа, що відкидає тінь. Відомо, що три найбільші піраміди Стародавнього Єгипту орієнтовані по сторонах світу з високою точністю: це піраміди Хуфу (Хеопса), Хафра (Хефрена) в Гізі і "Рожева піраміда" в Дахшурі.

За словами Деша, точність їх розташування доходить до чотирьох кутових хвилин, тобто однієї п'ятнадцятої частини градуса. У розташуванні всіх трьох пірамід є незначна вада: вони злегка розгорнуті в напрямку проти годинникової стрілки.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль підкорила TikTok в топі з відвертим декольте: "Красива неймовірно"

Колишній Пугачової Кіркоров поповнив "чорний список" в Україні: більше не почуєте

Оля Полякова залишила кіз у спокої і похвалилася новим хобі: "Ось такі дірки"

Тоня Матвієнко показала маленьку копію Мірзояна на тлі річки: татова дочка

Показати ще

До сьогодні вчені розглядали кілька версій стосовно того, як орієнтувалися у просторі люди в ті далекі часи. Більшість з них досить складні, в тому числі поширена гіпотеза "вирівнювання" пірамід з урахуванням положення Полярної зірки.

Однак зараз американець висуває більш просту версію: будівельники могли застосувати спосіб, відомий як "індійський кругової метод". Він дозволяє визначати сторони світу за допомогою вертикального стовпа, протягом дня через певні інтервали часу відзначаючи точки, де тінь від стовпа закінчується. Ці точки з'єднують півколом: пряма, що проходить через неї, вказує на захід і схід.

За словами Деша, цей нескладний метод можна зробити ще простіше, якщо проводити спостереження в день осіннього рівнодення. У цей день лінія, проведена через точки тіні гномона, практично повторює пряму, проведену із заходу на схід.

Власний проведений експеримент інженера доводить, що дійсно модна отримати практично пряму лінію. Похибка у відхиленні від осі склала всього близько семи кутових мінут.

Також ці точки були незначно "розвернуті" проти годинникової стрілки, як і координати пірамід.

Однак це всього лише версія, однак вона найпростіша, тому цілком вірогідно, що в стародавні часи саме так визначали сторони світу.

Що приховують египетські піраміди

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені заявили про позаземне походження загадкового предмета, який знайшли єгиптологи при розкопках гробниці фараона Тутанхамона .