Після невдалої спроби напередодні NASA все ж запустило сонячний зонд Parker Solar Probe. Це перший космічний апарат, який пролетить на рекордно близькій відстані від Сонця і вивчить процеси, що відбуваються на межі корони і атмосфери.

Згідно з інформацією на сайті NASA, зонд був запущений на ракеті Delta IV Heavy сьогодні, 12 серпня, в 10:31 за київським часом з мису Канаверал в американському штаті Флорида.

Як передбачається, апарат, на створення якого було витрачено 1,5 млрд дол., вийде на стабільну орбіту навколо Сонця в кінці 2024 року і наблизиться до поверхні зірки на відстань 6,4 млн км - в сім разів ближче, ніж коли-небудь.

Це означає, що Parker Solar Probe буде перебувати в межах корони Сонця, тобто зовнішніх шарів її атмосфери, де температура може досягати 500 тис. кельвінів (500 тис. градусів за Цельсієм) і навіть кількох мільйонів кельвінів.

Популярні новини зараз

70-річний тато не ховає двомісячну дитину вже тиждень: хоче "поселити" в могилу до бабусі

Настя Каменських на відпочинку з Потапом прийняла дивну позу: "П'ятачок замість носа і рука двометрова"

"Ви довго працюєте": начальник впав з даху і загинув на місці, показуючи, як швидко збивати бурульки

Зірка "Вагітна в 16" трагічно пішла з життя, через 4 місяці після загибелі коханого: "Пам'ятайте і моліться..." 

Показати ще

Примітно, на борту апарата встановлені прилади для вимірювання напруженості електромагнітного поля Сонця і визначення характеристики частинок, що випускаються зіркою. Це дозволить відповісти на питання про взаємодію сонячної корони з фотосферой, верхнім шаром Сонця, зрозуміти, як зароджуються і розганяються частинки сонячного вітру.

До цього повідомлялося, що американські фахівці через технічні неполадки скасували запуск нового зонда Паркер, який повинен був підійти до Сонця на рекордно близьку відстань в історії космічних апаратів.

Про це стало відомо завдяки сюжету компанії NASA на офіційному каналі в YouTube.

Стало відомо, що незадовго до запуску датчики тиску гелію показали позаштатне значення. Наступна спроба відбудеться у неділю, 12 серпня, в 10:31 за київським часом. Паркер буде запущений зі стартового комплексу SLC-37 на базі ВПС США на мисі Канаверал.

"Це космічні справи, друзі. Завтра Сонце все ще буде на місці. (Хоча я і не можу точно підтвердити це з Бостона)", – прокоментував інцидент астрофізик Джонатан Макдауелл.

Нагадаємо, телескоп Kepler, який відправили в далекий космос для пошуку екзопланет і який зламався в 2013 році, несподівано подав ознаки життя.

Як повідомляв Знай.ua, невідома планета своїм впливом на виверження вулканів по всій Сонячній системі, провокує кінець світу. Більш того, вона має здатність "висмоктувати" лаву з надр Землі.

Також Знай.ua писав, колишній астронавт NASA Леланд Мелвін розповів, що під час місії йому вдалося помітити на космічному кораблі невідому істоту, яка подавала ознаки життя.