Різдвяні свята приносять нам масу приємних моментів. В наші дні Різдво поступово перетворюється в сімейне свято, а різдвяні ярмарки та публічні заходи відвідують навіть атеїсти. І це відмінний привід звернутися до постаті винуватця торжества. Є різні варіанти розгляду Ісуса як історичної особи. Але якщо відкинути канонічне церковне тлумачення подій, описаних у Новому Заповіті, то найбільшу кількість суперечок викликає образ Ісуса, як лідера національно-визвольного повстання іудейського народу. Найбільш відомим апологетом цього прочитання історії виступає дослідник Ігор Шибанов.

Якщо порівняти біблійні тексти з іншими документами тієї епохи, то основні біблійні персонажі розкривають свої нові риси. На підставі кумранитських рукописів, знайдених біля Дамаска, можна судити, що ряд висловлювань Христа не має аналогів в Старому Завіті, але дивним чином збігається з риторикою популярної в тих краях секти єсеїв. Більш того, опис відносин Ісуса з родиною та іншими послідовниками Іоана Хрестителя підтверджує цю версію. Крім єсеїв найближче оточення Ісуса складали також вихідці з середовища іоаннітів і зелотів.

Зібравши гарячу національно-орієнтовану молодь, Ісус закликає їх "брати Царство Боже боєм" і розробляє детальний план майбутнього повстання. Протягом короткого періоду часу, Ісус і його прихильники вибудовують підпільну організацію, а потім приступають до відкритої вуличної агітації, умисно входячи в конфлікт зі священнослужителями, що продаються римської колоніальної адміністрації. Сигналом до повстання повинен був послужити підпал головного храму в Єрусалимі. У лідерів повстання не було достатньої кількості зброї і вони, значною мірою, сподівалися на ефект масової підтримки з боку іудейських паломників, які приїхали на Великдень. В умовах метушні змовники розраховували роззброїти римських солдатів. Однак зрада не дала амбітним планам здійснитися.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про восресіння Боба Марлі

Популярні новини зараз

"Холостяк" Михайло Заливако зізнався, що підписав з Ганною Богдан контракт: "У мене просто хе*ові умови"

Оля Цибульська показала, як пробилася в шоу-бізнес "через ліжко"

Мама Кузьми Скрябіна звернулася до Володимира Зеленського через крадіжку спадщини її сина: "Перед Днем народження...."

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Показати ще