Людство вдавався до канібалізму на різних етапах свого становлення. Про це свідчить безліч археологічних знахідок. Поїдання собі подібних практикувалося заради виживання і в ритуальних цілях. Група дослідників з Великобританії спробувала з'ясувати, скільки б змогло проіснувати людство, якби на планеті раптом зникла вся їжа і людям довелося б поїдати один одного. Як повідомляють російські ЗМІ, 7,6 мільярда людей зникли б з лиця Землі за три роки. Причому більша половина зникла б ще в перші 200 днів.

Використовуючи дані по "калорійність" однієї людини, отримані біологами, Холлі Грем з университету Лестера і її команда спробували з'ясувати, як багато днів прожило б людство, якби все сучасне населення планети харчувалось лише м'ясом інших людей, яке вони чесно б розподіляли серед тих, що вижили. Тіло однієї людини, як показують розрахунки британських дослідників, містить у собі близько 125 тисяч кілокалорій, чого вистачить для того, щоб забезпечувати енергією ще 50 людей протягом доби. Отже в перший день після настання "продовольчої кризи" зникне 1/50 людства, на другий день – 1/50 від тих, що вижили, і так далі.

Якщо люди так і не зможуть знайти інші джерела їжі, то через 1149 днів, приблизно через три роки, на Землі залишиться тільки одна людина, що з'їла за день до цього останнього одноплемінника. Цікаво, що більша частина населення планети зникне в перші 200 днів подібного життя – за цей час чисельність людей впаде до рівня, характерного для середини XVIII або початку XIX століття.

Як відзначають Грем і її колеги, подібна катастрофа помітно сповільниться, якщо частина канібалів буде вести себе "нечесно" і почне об'єднуватися в угруповання, які будуть відловлювати інших людей і збільшувати свої запаси м'яса. В такому випадку "ера канібалів" триватиме кілька десятиліть, якщо не століть.Головною загрозою для їх виживання в такому випадку буде не зменшення запасів їжі, а "коров'ячий сказ" та інші хвороби, пов'язані з канібалізмом.

Популярні новини зараз
Стосується всіх клієнтів: "Нафтогаз" попередив про важливе нововведення Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити ТЦК стануть "невидимками" для ухилянтів: про які повноваження говорять Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про космічний канібалізм