Групі дослідників Арктики з Канади і США вдалося виявити останки доісторичного північного ведмедя. Цей вид можна назвати одним з перших ведмедів в історії планети. Форма черепа та ікл звіра відрізняє його від сьогоднішніх побратимів, однак наявність значних проблем з карієсом дозволяє говорити про те, що стародавній ведмідь був таким же ласуном, як всі інші. Як повідомляє Соцпортал, основну шкоду зубам клишоногого приносили осінні фрукти і ягоди, який той їв, набираючи жир перед сплячкою.

У той час клімат Арктики був помітно м'якше, ніж сьогодні — як припускають вчені, тоді заполяр'я ще не було вкрите кригою, а нагадувало сибірську тундру або тайгу, вільну від снігового покриву в літні та весняні місяці. Канадські вчені вже два десятки років вивчають флору і фауну того часу, проводячи розкопки на місці пересохлого болота, що існувал на острові Елсмір приблизно 3,5 мільйона років тому. Відносно недавно вченим посміхнулася вдача – їм вдалося знайти останки одного з найбільш примітивних ведмедів на Землі. За своїми розмірами і виглядом він нагадував звичайних бурих ведмедів, хоча і значно відрізнявся від них анатомією і формою зубів.

"Це дуже важлива знахідка, так як всі інші останки стародавніх ведмедів були знайдені на території більш південних регіонів Землі, де панував більш м'який клімат. З цієї причини ведмідь з острова Елсмір важливий для нас, так як він показує, що Арктику та інші суворі регіони Землі першими освоїли не грізлі і чорні ведмеді, а самі перші представники цієї родини", — додає Наталія Рибчинскі (Natalia Rybczynski) з Канадського музею природи в Оттаві. Труднощі освоєння Арктики, як зазначає палеонтолог, найсильніше позначилися на стані зубів цього ведмедя, що отримав ім'я Protarctos abstrusus. Як показали рентгенівські знімки його щелеп, в зубах клишоногого жителя острова Елсмір містилося безліч каріозних порожнин, чиє існування вчені пов'язують з типовою дієтою сучасних і, як виявилося, стародавніх ведмедів.

Популярні новини зараз

Оля Цибульська показала, як пробилася в шоу-бізнес "через ліжко"

Мама Кузьми Скрябіна звернулася до Володимира Зеленського через крадіжку спадщини її сина: "Перед Днем народження...."

Озброєний чоловік пішов на "захоплення" Кабміну, погрожуючи вибухом: "Ви з**бали вже..."

Палає найбільше на планеті звалище шин: загрожує катастрофою для усього світу

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про переможця в спорі між котами і собаками