Виявилось, що в нас більше органів, ніж раніше вважали навіть лікарі. Нещодавно група дослідників відкрила всередині людського тіла абсолютно новий орган, до того ж досить важливий.

Виявили цей орган абсолютно випадково при обстеженні черевної порожнини пацієнта. В процесі огляду шлунково-кишкового тракту, медики звернули увагу на те, що тканини шлункової протоки не є однорідними і пронизані цілою мережею невеликих каналів, схожих на капіляри, повідомляє журнал Scientific Reports.

Американські вчені застосували новий метод конфокальної лазерної ендомікроскопіі, яка і є оглядом шлунково-кишкового тракту зсередини, після чого звернули увагу, що тканини, що оточують шлункову протоку, не такі однорідні, як наука вважала раніше. Експерти звернули увагу, що структура справжніх капілярів більш темна, ніж у тих тканин, які вони виявили.

Медики провели дослідження і з'ясували, що аналогічна мережа канальців йде і через інші органи.
На подив, утворення подібного роду були знайдені навіть в носовій порожнині. На даний момент учені не можуть з упевненістю заявити, чи в усіх тканинах присутні ці канали, хоча припускають, що це так і є, але можливості перевірити цю гіпотезу у них наразі немає.

У цих каналах міститься приблизно п'ята частина всієї рідини, що знаходяться в людському організмі.

Підтвердження висунутої вченими теорії буде визнанням факту наявності ще одного органу в нашому тілі. Виявити ці канали раніше не вдавалося внаслідок неправильної діагностики - для дослідження тканин лікарі відводили рідини, руйнуючи колагенові волокна, з яких і складаються виявлені канали.

Популярні новини зараз

Володимир Зеленський виступив з важливою заявою: "Всі кордони у бойову..."

Віктор Павлік розчулив кадрами з маленьким сином без Каті Репяхової: татусь зі стажем

Олена Філонова розляглася посеред вулиці з букетом і кульками в руках: "Загадуйте бажання"

Олександр Еллерт після розриву з Ксенією Мішиною вирішив не марнувати час: "Бери від життя все"

Показати ще

У статті, опублікованій в журналі Scientific Reports, вчені відзначають, що раныше такі гістологічні дослідження проводили виключно на препаратах, видалених з організму. При цьому тривимірна структура інтерстицію втрачала вологу і спадала, його судинна мережа сплюсувалась, не дозволяючи виявити всю свою складність.

Зліва вгорі - препарат, приготований за допомогою стандартної процедури (структури сполучної тканини зруйновані), внизу -замороженний препарат. Праворуч - тривимірна структура інтерстицію:


Наразі про функції відкритого органу відомо не так багато. Однозначно медики можуть лише сказати, що він виконує амортизацію, тобто своєрідний захист органів.

Але, судячи з усього, у нового органу є і негативна дія: вчені вважають, що виявлені канали прискорюють розвиток раку, сприяючи поширенню його метастаз. Ракові клітини по каналах швидко потрапляють в лімфатичну систему, а звідти поширюються іншими органами.

В наявності певного взаємозв'язку між виявленим органом і запальними процесами, що відбуваються в організмі, медики вже не сумніваються. Однак, щоб зробити будь-які остаточні висновки про відношення знайдених каналів до розвитку онкологічних захворювань в організмі, слід провести ще безліч досліджень, чим і займаються фахівці.