В Люботині, що на Харківщині, місцевий житель виявив курган посеред свого городу. Таку інформацію передає видання Місто Х, посилаючись на Слобожанську археологічну службу.

Як часто трапляється, поховання було виявлено по чистій випадковості. Якщо б власник ділянки не вирішив розрівняти город, то про існування кургану ще довго б ніхто і не здогадувався. Варто зазначити, що на даний момент розкопки тривають.

«Власник ділянки вирішив розрівняти пагорб, який знаходився прямо посеред ділянки, але спочатку звернувся за консультацією до археологів. Виявилося, що цей пагорб не що інше, як скіфське поховання кінця 7 – початку 8 століття до нашої ери. Як і всі його попередники, цей курган був розграбований. На даний момент, був виявлений грабход, пляма поховання, а також посуд того часу. Зокрема – дно від амфори, фрагмент вінця від глиняного горщика», - розповів директор Слобожанської археологічної служби Віталій Окатенко.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про останки скіфської жінки-воїна, знайдені в Україні

Популярні новини зараз
Від каменя більше користі: українцям показали, що буде, якщо заряджати телефон "чужим" дротом У квартирі ніхто не живе, а плату за воду нараховують: "Київводоканал" підказав, як зупинити цей процес Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей
Показати ще