Сьогодні, 24 серпня зі стартового комплексу SLC-4E бази ВПС США Ванденберг компанія SpaceX запустила багаторазову ракету Falcon 9, яка вивела на орбіту оптичний супутник дистанційного зондування Землі Formosat-5.

Його творець - Національна космічна організація Тайваню (NSPO). Завдання Formosat-5 - виконання знімків поверхні нашої планети в високому просторовому розширенні.

Маса супутника при запуску складала 475 кг, а основою корисного навантаження  став телескоп діаметром 45 см. Він дозволяє робити чорно-білі знімки з роздільною здатністю до 2 метрів, а також мультиспектральні кадри з розширенням до 4-х мерів.

У розробці даного інструменту брав участь консорціум, куди увійшли тайванські компанії і дослідницькі інститути. Крім телескопу на супутнику Formosat-5 встановлена ​​апаратура, за допомогою якої можна буде вивчати плазмосферу і іоносферу Землі.

Вчені використовуватимуть супутник для дослідження впливу тектонічних процесів на стан іоносфери, що дозволить більш впевнено прогнозувати земні поштовхи.

 Супутник виведуть на сонячно-синхронну орбіту висотою 720 км. Термін активного існування Formosat-5- п'ять років.

 Цей запуск став 40-м для частково багаторазової ракети Falcon 9. Попередній успішний запуск і вдалу посадку ракета зробила 14 серпня, відправивши на МКС вантажний космічний корабель Dragon.

Популярні новини зараз

Комаровський знайшов незвичайний спосіб, як відрізнити covid-19 від ГРВІ: знадобиться тільки ганчірочка і часник

Українців відвідає бабине літо, синоптик порадувала прогнозом: "До +20"

Тернопільський парк заполонили чорні змії - люди не перешкода

350-кілограмова дівчина "здулася" заради кохання, прозріли всі: "Це що, наречена?"

Показати ще

Головною перевагою Falcon 9 є можливість повернення на Землю першого ступеня і її повторна експлуатація.

.

Як повідомляв портал "Знай.ua", 14 серпня о 19:31 за київським часом з мису Канаверал в США компанія SpaceX запустила багаторазову ракету Falcon 9, яка вивела на орбіту вантажний космічний корабель Dragon.