Після багатьох десятиліть безуспішних пошуків американським вченим нарешті вдалось виявити та описати новий вид щурів.

Істота згадується під ім'ям "віка" в фольклорі місцевих жителів Соломонових островів. Її описували як досить велику тварину, що веде потайний спосіб життя. Дослідники довгий час сумнівалися, чи гігантський щур існує, однак зараз вони знайшли докази правдивості сказаного в легендах.

Описав гігантського щура зоолог Тайрон Лейвер. Йому розповіли про великого гризуна, якого зняли з дерева.
Істота мала рудий колір. Довжина без хвоста сягала 46 см, а важила тварина від 500 грамів до одного кілограма. Для порівняння, довжина тіла звичайного пацюка становить 8-30 см, а маса - від 30 до 400 грамів.

Новий вид назвали Uromys vika.

На думку вчених, причиною "напівміфічного" статусу щура є його спосіб життя – він живе на гілках дерев, вкрай рідко спускаючись вниз.

Популярні новини зараз
Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще

Як і багатьом іншим представникам фауни Соломонових островів, гігантському щуру загрожує вимирання. Пов'язано це, зокрема, з вирубкою лісів.

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", у мережі стрімко набирає популярності ролик, в якому господар квартири намагається позбутися щура у ванній, скориставшись для цього шваброю та власним рудим котом.