Стародавні цивілізації залишили нам чимало сюрпризів. Дослідники постійно стикаються зі знахідкам, які просто неможливо пояснити з наукової точки зору.

Багдадская батарейка (Багдадський музей старожитностей)

Судячи з усього, далекі наші предки були чудово обізнані про електрику. У 1936 році на розкопках в Багдаді археологи виявили невелику посудину, горло якої було залито бітумом. Всередині ховався своєрідний елемент живлення — мідний циліндр з залізним стрижнем. У ході експерименту з'ясувалося, що цей створений в 2500 році до нашої ери пристрій дійсно може акумулювати енергію в 1 вольт.

Небесний диск Небри (Археологічний музей Галле)

Популярні новини зараз
Володимир Дантес після розлучення з Дорофєєвою вперше показав жінку на своїй кухні Масштабне безробіття в Україні: яку роботу можна отримати без досвіду та резюме вже зараз Дружина зірки "Чорне кохання" Бурака Озчівіта Фахріє Евджен пішла з дому після його візиту до путіна: "Дайте нам спокій" Популярна крупа встановила новий ціновий рекорд: дозволити собі зможе не кожен
Показати ще

Артефакт датується XVII століттям до нашої ери. Ніякого пояснення, звідки у давніх людей настільки точне розуміння структури всесвіту (а на диску зображені не тільки сонце з місяцем, але і цілих 32 зірки з сузір'я Плеяд), у істориків немає.

Дама з Ельче (Національний археологічний музей Мадрида)

Статую прекрасної дами виявили у 1897 році неподалік від міста Ельче. Абсолютно незрозуміло, як в IV столітті до нашої ери людям вдалося створити такий досконалий витвір мистецтва. Крім того, на голові статуї явно розташований якийсь неземний прилад.

Фестський диск (Музей Іракліон)

Перед вами найдавніший друкований текст у світі. Теракотовий диск прикрашений дивними знаками і повиколюваними печатками. Технологія виконання цих штампів досі залишається загадкою для вчених.

Кубок Лікурга (Британський музей)

Унікальний кубок здатний змінювати колір залежно від освітлення і напою. При ретельному вивченні артефакту виявилося, що скло насичене наночастинками срібла і золота. Нанотехнології в античному світі? Неймовірно, але факт очевидний.

Кришталевий космонавт (Музей Уолтерса)

Фігурка створена з гірського кришталю в 1500 році до нашої ери. Експерти припускають, що її могли виготовити умільці хетської цивілізації. Проте, на ту пору в людини просто не було можливості так чисто обробити кришталь, і це перша загадка. Друга - сама форма фігури: перед нами явно одягнений у скафандр космонавт.

Неймовірні стародавні інопланетні артефакти

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що археологи відкопали інопланетного монстра.