На МКС, в сегменті, що належить США, вийшла з ладу важлива для підтримки життя система. Астронавтам доведеться самостійно провеcти ремонтні роботи у відкритому космосі.

Повідомляється, поломка виявлена в сегменті, що відповідає за видалення вуглекислого газу. Його функціонал вважається критично важливим для життя американських астронавтів, так і людини в цілому.

Компенсувати відмову системи допомагає аналогічний функціонал в іншому модулі, що працює в режимі підвищеного навантаження. Екіпаж США здоровий.

2 липня астронавтам доведеться покинути МКС, щоб замінити пошкоджений клапан. Якщо вчасно не провести ремонт, може виникнути загроза життю.

Популярні новини зараз

Каменських кардинально змінила зовнішність і заговорила про почуття: "Ми різні"

Марічка Падалко почала бігати і "наїхала" на чоловіка Єгора Соболєва: "Мєрзко"

Чотири дружини Григорія Чапкіса: як виглядали кохані жінки легендарного хореографа

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Показати ще

На міжнародній станції кілька разів виходили з ладу системи життєзабезпечення. У 2008 і 2009 роках ламався туалет, в 2015 році стався відмова каналу живлення, в 2016 – установки вентилятора, який видаляє вуглекислий газ.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що засновник Microsoft Білл Гейтс, вклав більше чотирьох мільйонів доларів на проект зі створення генетично модифікованих комарів, які вбивали собі подібних. Як повідомляє видання The Sun, таким чином мільярдер сподівається побороти переноситься комарами виду Anopheles albimanus малярію, щорічно уносящую життя сотень тисяч людей.

Проект під назвою "Доброзичливі комарі" створить біотехнологічна компанія Oxitec, в якій вчені збираються створити генетично модифікованих самців, які будуть спаровуватися з самками, але їх потомство жіночої статі буде гинути, не досягнувши дорослого віку. Людей кусають тільки дорослі комарі-самки. А самці безпечні для людства. Таким чином популяція комарів буде зменшуватися.

Правда, багато екологи не згодні з проведенням подібних експериментів, які можуть надати непередбачувана дія на навколишнє середовище, оскільки комарі є їжею для інших тварин.