Дослідники з Санкт-Петербурзького державного і Білоруського національного технічного університетів описали раніше невідомий науці вид древніх акул.

Про це повідомляє "Новое время".

Тварина мешкала на Землі близько 345-350 мільйонів років тому, його назвали Tamiobatis elgae в честь відомого естонського палеоіхтіолога Ельги Марк-Курик.

У акули дуже незвичайні зуби, відзначають автори відкриття. Кожен являє собою розгорнуту корону, де центральний зубець - в два рази вище і в три рази ширше, ніж інші зубці. Зуби первісного хижака усіяні різними каналами і нерівностями, наростами і горбиками. Все підставу зубів займає дуже щільна і складна мережа судинних каналів.

У них значно більше число бугорочки, ніж у зубів інших видів Tamiobatis, а також унікальна "корона", що містить два стовпці другорядних високих горбків, по-різному спрямованих і викривлених. Дослідники зробили знімки зубів у різних ракурсах на мікротомографії і скануючих електронних мікроскопах, після чого порівняли їх з зубами інших древніх хижачок.

Популярні новини зараз
31-річна дівчина зробила з себе ляльку для втіх і тепер скаржиться на осуд: "Це тіло має існувати" 150 гривень – це не знущання: як в Україні пенсіонери можуть отримати нову надбавку З Настею Каменських все скінчено? Потап стурбував українців несподіваним "натяком" Зніміть, викиньте і спаліть: цей верхній одяг вийшов з моди - все від курток-тедді до парок
Показати ще

"На мікротомограмме видно, що в частокіл вершин зуба застряг зуб невеликий кісткової риби. У мене є підозри, що акула харчувалася дрібними лучеперих рибками: схопила одну, а зуб так і застряг між вершинами в щелепи акули. Взагалі, представники Tamiobatis були не дуже активними хижаками і їли досить дрібну їжу: молодих особин інших риб, нетвердих ракоподібних та молюсків ", - говорить один з авторів роботи Олександр Іванов, доцент СПбГУ, кандидат геолого-мінералогічних наук.

Новий вид належить до хрящових риб. Раніше вчені неодноразово знаходили їх останки на території Білорусі, в основному в південній частині країни. Знахідки включали в себе окремі зуби, лусочки і маленькі фрагменти хряща. Цікаво, що більшість знахідок зроблені в басейні річки Прип'ять, між містами Пінськ, Мозирі.

У Мережі набирає популярності відео, на якому кит захищає дослідницю від акули.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що зайці відмовилися від своєї улюбленої справи