Вчені, застосувавши новітню техніку, визначили дозу радіації, якої зазнали жертви Хіросіми в 1945 році. Отримані дані приголомшили фізиків, оскільки навіть половини цього показника вистачило б, щоб люди загинули.

Жертви Хіросіми померли від радіаційного опромінення в 9,5 грея. За словами фахівців, у постраждалих не залишалося жодного шансу вижити. Доза в 4 грея вважається смертельною, але тут слід брати до уваги індивідуальні особливості організму. Всі люди різні, це стосується і опірності різним недугам.

Близько 50 років тому фізики помітили, що рентгенівське випромінювання змінює структуру кісток. Технологію по дослідженню наслідків ядерних вибухів вперше вивчили в Сан-Паулу. Результати дослідження фіксували за допомогою ЕПР-спектометра.

Даний прилад контролює зміни в структурі кісток. За словами вчених, дози в 9,5 грея з запасом вистачає, щоб у людини повністю зруйнувався кістковий мозок. Нові дослідження підтвердили попередні відомості про радіацію, якої зазнали будівлі і споруди в Хіросімі під час атаки американців.

Популярні новини зараз

Аномальна зима: синоптик озвучила прогноз, якого раніше в Україні ніколи не було

Львів'янин з трояндами став на одне коліно в центрі міста, романтика зашкалює: "Будеш моєю дружиною?"

Українки оцінили Холостячку Мішину, чи варто дюжині чоловіків боротися за неї: "Фальшива, Снігова королева"

Спортивна донька Ющенка у червоному купальнику заткнула за пояс Памелу Андерсен – Малібу чекає

Показати ще

Для довідки відзначимо, що Хіросіма – місто в Японії, на південно-заході острова Хонсю, адміністративний центр префектури Хіросіма, найбільше місто регіону Тюгоку. Хіросіма входить в список міст державного значення Японії.

Також він відомий як перше місто в світі, яке було зазнало ядерного бомбардування. Вибух ядерної бомби був здійснений Збройними силами Сполучених Штатів Америки на завершальному етапі Другої світової війни з метою прискорити капітуляцію Японії у рамках тихоокеанського театру військових дій Другої світової війни.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що КНДР планує повторити трагедію Хіросіми і Нагасакі. КНДР розробляє водневу бомбу, яка може по силі перевершити атомні бомби, скинуті на японські міста Хіросіма і Нагасакі. Пхеньян може завершити роботу над зброєю мінімум через півроку, максимум через 18 місяців.