Вчені з Дармутського коледжу заявили про те, що аборигени Папуа Нової Гвінеї до початку ХХ століття робили кинджали зі стегнових кісток людини для престижу, а для утилітарних цілей кинджали виготовляли з кісток казуара. Як повідомляє zn.ua, висновки дослідників були зроблені на основі аналізу міцності двох видів зброї.

До початку XX століття жителі Нової Гвінеї в якості зброї використовували кістяні кинджали. Ними вбивали ворогів або добивали поранених ударом в горло. Крім того, за допомогою кинджала могли проткнути коліно, тазостегновий суглоб або кісточку бранця. Після цього він залишався в живих, але не міг втекти і згодом його з'їдали.

Кинджали служили не тільки зброєю, але і символом престижу. Їх робили з людських стегнових кісток (причому цінувалися саме кістки переможених ворогів), або з тибіотарзуса казуара (кістки, що з'єднує стегно і цівку).

У ході дослідження вчені провели стрес-тест кинджала з кістки казуара, зробленого в 1970-ті роки. Потім вони зробили комп'ютерну томографію 11 кинджалів, що зберігаються в колекції Музею мистецтв Дартмутського коледжу. П'ять з них були зроблені з людських кісток, шість — з кісток казуара. На отриманих тривимірних моделях вчені провели віртуальні стрес-тести. За допомогою комп'ютерної томографії вони оцінили щільність матеріалу і геометрію клинка, а з допомогою одновісного механічного тестера і комп'ютерного моделювання перевірили, яка сила потрібна для руйнування кинджалів.

Популярні новини зараз
В Україні зросте ціна на картоплю, яка до останнього "тримала" планку: у чому причина Українцям розповіли, чи готуватись до лютих морозів узимку: синоптики зробили помісячний прогноз Щоб не задувало взимку: чим найкраще заклеювати вікна для збереження тепла в оселі Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

За результатами тестів учені прийшли до висновку, що і той, і інший матеріал володіють приблизно однаковими механічними властивостями, але кинджали, зроблені з людських кісток, виявилися більш стійкі до вигину. Щоб їх зламати, віртуально довелося прикласти силу на 30% вище.

У той же час дослідники відзначають, що клинки з кістки казуара були навмисно зроблені більш крихкими. При виготовленні з них зрізали більш товстий шар кістки, так що вони були більш плоскими порівняно з кинджалами з людських кісток і їх було зручніше носити під час битви. Якщо "казуарові" клинки ламалися, їх було легше замінити. Тому автори дослідження прийшли до висновку, що кинджали з людських кісток робили більш міцними і носили заради престижу, щоб підкреслити свій статус.

Раніше дослідники встановили, що ацтеки з'їдали іспанців, що приїхали завоювати їх. Історики проводили розкопки поселення ацтеків і дружніх їм племен, що знаходиться на схід від Мехіко. У ньому вчені виявили останки 15 іспанців, а також їхніх союзників — 45 кубинців африканського й індійського походження, жінок, дітей і 350 інших. Усього вчені нарахували близько 550 осіб.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, канібали з'їли сімох чорних магів.